Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowy film „Starship Troopers” doczekał się kolejnej gry

Opinie są mieszane.

Kultowy film „Starship Troopers” z 1997 roku doczekał się kolejnej gry wideo na PC, Starship Troopers: Terran Command. Produkcja jest już dostępna na Steamie, ale oceny są raczej mieszane.

Tytuł studia The Artistocrats to strategia z akcją w czasie rzeczywistym. Zajmujemy się oczywiście prowadzeniem sił Starship Troopers przeciwko hordom arachnidów, by zapewnić ludzkości dominację w galatyce.

Twórcy przygotowali kampanię fabularną, kilkanaście typów jednostek oraz warstwę taktyczną, z wysokością terenu czy widocznością do wzięcia pod uwagę. Brzmi ambitnie, lecz w praktyce produkcja wydaje się być mało skomplikowana, bez większego nacisku na - na przykład - budowanie baz.

Nie musi to być oczywiście wada. Ten fakt wydaje się nie przeszkadzać graczom na Steamie, gdzie Starship Troopers: Terran Command jest obecnie oceniane „bardzo pozytywnie” na bazie ponad 650 ocen użytkowników.

Wśród profesjonalnych krytyków średnia zbliżona jest do około 70 procent. Autorzy zapewniają, że produkcja z pewnością przemówi do fanów materiału źródłowego, lecz wśród minusów wymienić można słabą sztuczną inteligencję, sporo błędów oraz mało rozbudowane treści.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze