Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Który Spider-Man będzie tym głównym w kolejnych grach? Insomniac Games potwierdza

Czerwony czy czarny?

W ramach Marvel's Spider-Man 2 deweloperzy z Insomniac Games zdecydowali się na nietypowy krok, czyli oddanie graczom w ręce dwóch Spider-Manów o równie ważnej roli. To jednak najwyraźniej chwilowy zabieg i kolejne odsłony ponownie postawią na jednego, głównego Człowieka-Pająka.

Zapewne większość graczy domyśla się już, że będzie nim Miles Morales. Spider-Man w czarnym kostiumie przejmuje pałeczkę po Peterze Parkerze, który był głównym - i jedynym - bohaterem pierwszej części serii. Poniżej więcej informacji i komentarz Insomniac Games, ale nie obejdzie się bez spoilerów.


UWAGA NA SPOILERY - jeśli jeszcze nie ukończyłeś Spider-Man 2, poniższe informacje mogą ci zepsuć pewne niespodzianki


Taki obrót spraw sugeruje zakończenie Marvel's Spider-Man 2. Gdy główne niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, Peter Parker zaprasza Milesa na rozmowę i stwierdza, że oddaje Nowy Jork pod pieczę „nowszego” Spider-Mana, samemu udając się na coś w rodzaju emerytury.

Czas na zmianę ról

- To zawsze było bardzo naturalne i wszyscy raczej wiedzieliśmy, że to się stanie - tłumaczy scenarzystka Brittney Morris w rozmowie z Gizmodo. - Dla mnie to pokazuje ewolucję Milesa: na początku gry widzimy go walczącego o to, co chce zrobić ze swoim życiem. Pod koniec mamy Milesa niosącego na barkach ciężar ratowania miasta, a także niosącego Pete'a, gdy Pete nie był wystarczająco silny, by wstać.

Dyrektor narracyjny, Ben Arfmann, dodał, że już na wczesnym etapie prac nad Spider-Man 2 postanowiono o przekazaniu pałeczki Milesowi Moralesowi.

- Pomysł o opowieści o dwóch Spider-Manach był zawsze bardzo istotny dla tej gry. Myślę, że dość wcześnie wiedzieliśmy, że chcemy pokazać ten moment przekazania sterów - powiedział Arfmann. - I w miarę jak ją rozwijaliśmy, kiedy zaczęliśmy projektować więcej ścieżek prowadzących do tego momentu, po prostu czuliśmy, że to jest właściwe posunięcie.

Wygląda jednak na to, że Miles Morales nie będzie działał sam, a gra dość mocno sugeruje, że kolejne części serii - a być może dodatek - zaoferują dwie grywalne postacie. Pod koniec gry do Milesa i jego mamy przychodzi w odwiedziny niejaki Albert Moon z córką Cindy. Wiedza odnośnie uniwersum Marvela - lub szybki research - ujawnia, że dziewczyna to Silk, czyli jedna ze Spider-Woman.

Read this next