Skip to main content

Kto tworzy Wiedźmina: Canis Majoris? Gracze próbują rozwiązać zagadkę

Podejrzanych jest wielu.

CD Projekt Red nie ujawniło wielu szczegółów odnośnie świeżo zapowiedzianych produkcji. Szczególną ciekawość graczy rozbudziła jednak informacja o tym, że za Project Canis Majoris - jednego z nowych Wiedźminów - odpowiada zewnętrzne studio, które miało już podobno styczność z marką. Fani rozpoczęli więc śledztwo, które ma ujawnić, kto pracuje nad grą.

Pierwsze podejrzenia padły na studio Rebel Wolves, w którym pracuje m.in. Konrad Tomaszkiewicz - reżyser Wiedźmina 3. Twórcy szybko zdementowali plotki, informując, że pracują nad „własną epicką marką”.

Pytania nam pochlebiają, ale Rebel Wolves pracuje nad naszym własnym epickim IP. Życzymy powodzenia nowym zespołom odpowiedzialnym za Wiedźmina i mamy nadzieję, że wkrótce zagramy w ich gry” - czytamy we wpisie na Twitterze studia.

Spojrzenia graczy skierowały się więc na Marcina Jefimowa, dawnego producenta wykonawczego CD Projekt Red, który ogłosił niedawno, że buduje własny zespół, w celu stworzenia „nowej przygody”. Strzał ten okazał się równie nietrafiony, Jefimow przyznał bowiem, że jego prace nie są powiązane z wiedźmińską marką.

Mogę potwierdzić, że zespół, z którym obecnie pracuję, nie jest w żaden sposób zaangażowany w projekty związane wiedźmińskim IP” - napisał w oświadczeniu dla redakcji IGN.

Sprawa ta wciąż pozostaje więc tajemnicą, choć gracze nie ustają w próbach jej rozwiązania. Jeśli jednak wierzyć słowom CD Projekt Red, oficjalną zapowiedź projektu Canis Majoris powinniśmy otrzymać już niedługo.

Zobacz także