Skip to main content

Konami pokaże „niezapowiedzianą grę z ukochanej serii” na Tokyo Game Show

Tymczasem insider wspomina o remasterach Metal Gear Solid.

Korporacja, która dała nam takie kultowe klasyki jak Silent Hill i Metal Gear Solid skupiła się w ostatnich latach na grach mobilnych i automatach do patchinko. Wygląda jednak na to, że ostatnie plotki o wskrzeszeniu znanych marek mogą się potwierdzić już 16 września.

Na liście produkcji, jakie pojawią się na targach Tokyo Game Show 2022 możemy zobaczyć jeden niezapowiedziany tytuł Konami, który zaprezentowany zostanie na głównej scenie, prawdopodobnie przez japońskiego aktora głosowego, Yuki Kaji („JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind”, „Doraemon”).

O powrocie Silent Hill i/lub Metal Gear Solid mogą świadczyć dwie rzeczy. Po pierwsze, znany i sprawdzony insider DuskGolem opublikował na forum ResetEra informację, którą „usłyszał z więcej niż jednego wiarygodnego źródła”, jakoby zupełnie nowe remastery Metal Gear Solid 1-3 miały pojawić się na PC i wszystkich konsolach.

Po drugie, od kilku miesięcy plotkuje się o krakowskim studiu Bloober Team, które ponoć pracować ma nad niezapowiedzianą grą związaną z marką Silent Hill. Samo studio nie zaprzecza ani nie potwierdza żadnych pogłosek.

Zobacz także