Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kojima pokazał pierwszy trailer OD. Tajemnicza gra dla Microsoftu

Horror połączy film i granie.

Hideo Kojima ujawnił podczas imprezy The Game Awards, że jego projekt tworzony dla Microsoftu zatytułowano OD. Zgodnie ze stylem Japończyka, pierwszy teaser opowiada o niczym.

Oglądamy obsadę aktorską podczas testów sprzętu do motion capture, co potwierdza przynajmniej, że słynny producent nadal stawia na filmowe zacięcie. Otrzymamy jakąś formę horroru, a na samym końcu widnieje zapewnienie, że to projekt dla „wszystkich graczy i krzykaczy”. „Krzykaczy” ze strachu.

Jeśli o obsadzie mowa, widoczne na ekranie twarze to Sophia Lillis (druidka Doric w „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”), Hunter Schafer (Jules z „Euforii”) oraz Udo Kier (Yuri w Red Alert 2). W jakiejś formie zaangażowany jest także Jordan Peele.

Kojima zapewniał, że są też inne „duże nazwiska” pracujące nad projektem, ale tych jeszcze nie ujawniono. Jeden z wcześniejszych przecieków na temat gry pokazywał między innymi Margaret Qualley w roli głównej, znaną dobrze jako Mama w Death Stranding.

Ten przeciek z listopada ubiegłego roku jako pełny tytuł gry podawał „Overdose”, co wydaje się pasować idealnie do OD. Towarzysząca oficjalnej zapowiedzi informacja prasowa wspomina o połączeniu gry i filmu, nawiązując właśnie do motywu przedawkowania.

Produkcja „eksploruje koncept testowania naszego progu przerażenia, a także tego, co oznaczać może przedawkowanie tego strachu - zacierając jednocześnie granice między graniem i filmem” - czytamy.

„Współpracujemy z Xbox Game Studios i ich technologią gier w chmurze, podejmując wyzwanie stworzenia bardzo unikatowego, wciągającego i zupełnie nowego stylu gry - a raczej nowej formy mediów” - zapewnia sam Kojima, jak zawsze górnolotnie.

Read this next