Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna przygodówka Technobabylon dostępna w sprzedaży

Historia trzech postaci.

Niezależne Wadjet Eye Games opublikowało w dystrybucji cyfrowej swoją najnowszą grę przygodową na PC - cyberpunkowy Technobabylon.

Miasto nocą

Studio słynie z produkcji klasycznych, „pikselowych” przygodówek point'n'click, odpowiadając w przeszłości między innymi za udane Blackwell czy Gemini Rue. Podobnie jest w przypadku tego tytułu.

„Jest rok 2087. Inżyniera genetyczna jest codziennością, uzależniający Trance zastąpił wszelkie formy kontaktów międzyludzkich, a miastem zarządza potężna sztuczna inteligencja o nazwie Central” - czytamy w streszczeniu fabuły.

Wcielimy się w trzy postacie. Charlie Regis to pracownik tajnej policji, zmagający się ze swoją mroczną przeszłością i szantażystami. Latha Sesame jest uzależniona od Trance, lecz musi poradzić sobie także z zabójcami. Max Lao to kolejna policjantka - otrzymuje rozkaz zaaresztowania najlepszego przyjaciela.

Cenę na Steamie ustalono na 15 euro (ok. 62 zł). Nieco taniej jest na GOG - 13,49 euro (ok. 55 zł).

Technobabylon zaczynało jako ośmioczęściowa, darmowa produkcja, w 2010 roku. Wadjet Eye Games przygotowało rozbudowaną fabułę, rozgrywkę i grafikę oraz profesjonalne głosy postaci.

Zobacz na YouTube

Read this next