Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jutro testy darmowego XDefiant od Ubisoftu

Firma sprawdza cross-play.

Już jutro - 16 lutego - rozpocznie się kolejna faza zamkniętych testów darmowej strzelanki XDefiant. Odpowiedzialna za produkcję firma Ubisoft chce sprawdzić działanie sytemów cross-play na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Złe wieści są takie, że rozgrywka nadal przeznaczona będzie wyłącznie dla osób w programie Insider, który objęty jest umową o poufności. Nie należy więc spodziewać się, że w sieci pojawią się nagle liczne materiały z rozgrywki. Chęć dołączenia do zabawy można zgłaszać na oficjalnej stronie.

Testy potrwają do 20 lutego, lecz odbędą się w ramach czterech sesji, rozpoczynających się każdego dni o godzinie 19:00 polskiego czasu i trwających do godziny 08:00 rano dnia następnego. To i tak znacznie więcej niż poprzednio, gdy mogliśmy grać tylko przez trzy godziny.

Różnicą w porównaniu z poprzednimi inicjatywami tego typu będzie też nowa mapa, Pueblito. Wioskę wędkarską umieszczono na terenie wyspiarskiego państwa Yara, które powinno być dobrze znane wszystkim miłośnikom serii Far Cry.

XDefiant zapowiedziano w lipcu 2021 roku i pomimo bardzo chłodnego przyjęcia produkcja jest - jak widać - nadal rozwijana i nie trafiła „pod nóż” jak wiele innych produkcji Ubisoftu w ostatnim okresie. Darmowa strzelanka wydaje się stanowić odpowiedź francuskiej korporacji na Call of Duty, z dodatkiem unikatowych postaci w stylu Valorant i Overwatch.

XDefiant zaoferuje szereg trybów, od liniowej kampanii, po starcia „sześciu na sześciu” w różnych wariantach. Ważną rolę odegrają klasy postaci, nazwany tutaj frakcjami. Ugrupowania będą różniły się umiejętnościami i stylem rozgrywki: to Wilki, Wygnańcy, Czyściciele oraz członkowie Eszelonu. Każde nawiązuje do innych światów Ubisoftu. Dla przykładu, Eszelon to Splinter Cell.

Jak można się domyślać, produkcja będzie „grą-usługą”, a Ubisoft zapewniał, że zamierza rozwijać tytuł przez wiele lat. Za prace odpowiada oddział firmy z San Francisco, twórcy South Park: The Fractured But Whole czy serii Rocksmith. Data premiery nie jest znana, a testy trwają już od sierpnia 2021 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze