Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japońska strategia Disgaea 2 trafi na PC

Z odświeżonym interfejsem.

Przedstawiciele studia Nippon Ichi Software poinformowali, że 30 stycznia przyszłego roku na PC ukaże się druga część japońskiej serii taktycznych strategii Disgaea.

Produkcja dostępna będzie na maszynach z systemami Windows, Linux i Mac OS. W wersji komputerowej twórcy odświeżą interfejs, który zostanie dostosowany do myszy oraz klawiatury.

Wymagania sprzętowe nie są wysokie - z opublikowanych na Steamie konfiguracji wynika, że do uruchomienia gry będzie potrzebny co najmniej procesor Intel Core2 Duo 2,60 GHz, karta graficzna Nvidia GeForce 9500 GT (lub AMD Radeon HD 5450) i 2 GB pamięci RAM.

Disgaea 2 oryginalnie ukazała się w 2006 roku na konsoli PlayStation 2, zaś trzy lata później tytuł zadebiutował na przenośne PSP.

Akcję produkcji osadzono w Valdime - królestwie, którego pokojowo nastawieni mieszkańcy zostają zamienieni w okrutne bestie. Głównym bohaterem jest Adell - młodzieniec, który w wyniku przypadku udaje się uniknąć przykrego losu. Protagonista rusza z misją uratowania krainy.

Wraz z postępami w rozgrywce chłopak kompletuje drużynę towarzyszy, wraz z którymi walczy z różnego rodzaju przeciwnikami. Same starcia toczą się w turach. Warto zaznaczyć, że wersja PC zawierać będzie trzy niedostępne dotychczas w zachodnich wydaniach postacie - Dark Eclair, Gig i Miabell.

W lutym tego roku na komputerach osobistych ukazała się pierwsza odsłona cyklu. Niewykluczone więc, że w przyszłości pojawią się kolejne.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze