Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak nagrano odgłosy klikaczy z „The Last of Us”? Jest materiał zza kulis

Ten dźwięk rozpozna każdy fan serii.

Do sieci trafiło specjalne zakulisowe nagranie, pokazujące jak profesjonalni aktorzy nagrywali odgłosy klikaczy z „The Last of Us”. Jedni z najniebezpieczniejszych przeciwników Joela i Ellie wydają bowiem charakterystyczne dźwięki.

Misty Lee i Phillip Kovats to dwójka artystów, którzy użyczyli swoich głosów wspomnianym zarażonym już w popularnej serii gier. Nic więc dziwnego, że ponownie zaproszono ich do współpracy, ale tym razem przy serialu. Na fanowskim profilu The Last of Us News na Twitterze pojawił się krótki materiał z prób.

Co ciekawe i zarazem zabawne, część użytkowników w odpowiedzi na ten filmik postanowiła podzielić się próbką własnych umiejętności, sugerując twórcom, że można ich zatrudnić do kolejnych odsłon serialu. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu przy okazji premiery piątego odcinka „The Last of Us”, duże uznanie wśród widzów zyskała Skye Cowton, dziewięcioletnia gimnastyczka wcielająca się w rolę dziecka-klikacza.

Na dodatek w tym samym epizodzie pojawił się pod koniec także purchlak (ang. Bloater), którego odegrał mierzący niemal 200 centymetrów brytyjski kaskader Adam Basil. Umięśniony artysta dokonał niezwykłego wyczynu. W trakcie nagrywania scen nosił specjalny skafander ważący rzekomo 40 kilogramów. Kostium zaprojektował Barrie Gower, zdobywca czterech nagród Emmy, odpowiedzialny również za strój Vecny ze „Stranger Things”.

Pamiętajmy, że drugi sezon „The Last of Us” został już oficjalnie potwierdzony. Kontynuację zamówiono 27 lutego 2023 roku. Nie znamy jednak jeszcze dokładnej daty premiery, ale opublikowano za to teaser w formie plakatu.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze