Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak dodać skrót do programu lub gry na pulpit Windowsa

Szybsze uruchamianie gier, programów i otwieranie folderów.

Korzystanie ze skrótów do ulubionych gier, programów czy chociażby folderów ze zdjęciami to znacznie ułatwienie. O ile po świeżej instalacji systemu nie ma z tym problemu, po kilku miesiącach czy latach użytkowania komputera aplikacji pojawi się tyle, że ręczne odnalezienie ich będzie nie lada wyzwaniem. W tym właśnie celu możesz wykorzystać skróty - co wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Zamiast przeszukiwać dyski możesz utworzyć skrót na pulpicie i dwoma kliknięciami otworzyć dowolną rzecz - nawet folder ze zdjęciami. W tym celu znajdź plik (1) bądź folder, którego skrót chcesz stworzyć, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy, najedź na pozycję Wyślij do (2) i kliknij w Pulpit (utwórz skrót) (3).

Alternatywnie możesz kliknąć w pozycję Utwórz skrót (4), jednak powstanie on w tym samym miejscu, co wskazany plik i konieczne będzie przeciągnięcie go do pożądanego miejsca. Z kolei korzystając z polecenia Wyślij do trafi on od razu na pulpit (5).

Możesz tworzyć dowolną ilość skrótów z gier, programów czy folderów. Pamiętaj jednak, by nie przenosić pliku/folderu docelowego ani go nie usuwać - w takim przypadku skrót przestanie działać. Jeśli coś przesuniesz do innej lokalizacji, usuń po prostu stary skrót i stwórz nowy - pozwoli ci to uniknąć potencjalnych problemów.

Poprzednio: Jak dodać lub usunąć ikony i skroty na pulpit Windowsa

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Następnie: Co zamiast Microsoft Office: najlepsze programy biurowe

Tagi

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły