Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak dodać lub usunąć ikony i skróty na pulpit Windowsa

Mój komputer, kosz, dokumenty, panel sterowania, sieć.

Szybki dostęp do najważniejszych funkcji twojego komputera - czy to do dysków, kosza czy dokumentów - to podstawa. Znacznie ułatwi i przyspieszy to pracę z komputerem i pozwoli uniknąć mozolnych poszukiwań. Z tej strony dowiesz się jak dodać podstawowe ikony i skróty na pulpit Windowsa.

Po świeżej instalacji systemu Windows zauważysz, że na pulpicie brakuje najpotrzebniejszych ikon, jak Ten komputer (Mój komputer lub Komputer w starszych wersjach Windowsa), panel sterowania czy dokumenty. By temu zaradzić kliknij prawym przyciskiem na pulpit i z listy wybierz opcję Personalizuj (1).

W nowym oknie kliknij na przycisk Kompozycje (2) i przy prawej krawędzi na Ustawienia ikon pulpitu (3). Otworzy to niewielkie okienko, w którym wybierzesz widoczność ikon pulpitu (4). Gdy oznaczysz wybrane ikony musisz po prostu kliknąć w przycisk Ok (5), a pojawią się one na pulpicie i będziesz mógł z nich korzystać.

W każdej chwili możesz wyłączyć ich widoczność z tego samego menu. Nie możesz jednak usunąć ich jak standardowy skrót czy dowolny plik - stosowna opcja się nie pojawi, a wciśnięcie klawisza Delete nic nie da.

Poprzednio: Procesor czy karta graficzna: na co wydać więcej

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Następnie: Jak dodać skrót do programu lub gry na pulpit Windowsa

Tagi

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły