Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

iPhone'y z zainstalowanym Fortnite na aukcjach internetowych, ceny sięgają 37 tys. zł

Unikaty.

Przed weekendem z cyfrowego sklepu AppStore usunięto Fortnite, ale produkcję można włączyć, jeśli była wcześniej pobrana na danym urządzeniu. Sytuację wykorzystali niektórzy internauci, którzy sprzedają iPhone'y z zainstalowanym tytułem za wysokie kwoty.

W serwisie eBay dostępnych jest co najmniej kilkanaście aukcji z telefonami firmy Apple, pozwalającymi uruchomić popularne battle royale. Ceny są zróżnicowane i nie brakuje ofert za 4 i 5 tysięcy dolarów (odpowiednio 15 i 18,5 tysiąca złotych). Jeden ze sprzętów sprzedawany jest zaś aż za 10 tysięcy dolarów, czyli około 37 tysięcy złotych.

Jeden z iPhone'ów kosztuje 10 tysięcy dolarów

Fortnite na iPhone'ach i tabletach iPad przestanie jednak ostatecznie działać 27 sierpnia. Wówczas twórcy opublikują nową aktualizację, której użytkownicy nie pobiorą, bo pozycję wycofano z AppStore. Bez dodatkowych plików nie będzie można zaś uruchomić tytułu.

Nadmienić należy, że produkcję usunięto też z Google Play. Na urządzeniach z Androidem pozycję można jednak legalnie ściągnąć i zainstalować z alternatywnych źródeł - na przykład z oficjalnej strony autorów. Na sprzętach z nadgryzionym jabłkiem nie jest to możliwe.

Apple i Google wycofały Fortnite ze swoich sklepów w reakcji na działania twórców, którzy wprowadzili do gry opcję dokonywania płatności bezpośrednio do producenta, a więc z pominięciem prowizji. Epic Games przygotowało już pozwy skierowane do obu korporacji.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Imore

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze