Skip to main content

Indiana Jones powraca. Za rok premiera nowego filmu

Jest pierwsze zdjęcie z produkcji.

W trakcie Star Wars Celebration nieoczekiwanie ujawniono datę premiery nowego filmu z Indianą Jonesem. Produkcja trafi do kin 30 czerwca 2023 roku.

Do tytułowej roli powróci oczywiście Harrison Ford, który po raz pierwszy w postać słynnego archeologa i poszukiwacza przygód wcielił się 41 lat temu. Aktor ponownie zagra postać mimo dość zaawansowanego wieku.

Zaprezentowano jednocześnie pierwszą oficjalną fotografię z powstającej produkcji. Zdjęcie ujawnia jednak stosunkowo niewiele - na ilustracji widzimy skrytego w cieniu Indianę Jonesa, przechodzącego przez niestabilnie wyglądający most.

Reżyserem nowego filmu jest James Mangold, który w dorobku ma między innymi produkcję „Logan” o słynnym mutancie. Szczegóły fabularne nie są znane, ale wiadomo, że w obrazie wystąpi Mads Mikkelsen, choć nie wiadomo, w jakiej roli.

Ostatnią odsłoną cyklu jest wydane w 2008 roku „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”. Produkcja nie spotkała się z takim uznaniem fanów, jak wcześniejsze części serii, ale na całym świecie zarobiła 790 milionów dolarów.

Zobacz także