Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West otrzyma dodatek, ale tylko na PS5

W Burning Shores zwiedzimy Los Angeles

Guerrilla Games oficjalnie potwierdziło, że Horizon Forbidden West otrzyma rozbudowane rozszerzenie. Dodatek pod tytułem Burning Shores ukaże się 19 kwietnia, ale tylko na PS5.

Jak prezentuje poniższy trailer, Aloy zwiedzi tym razem ruiny Los Angeles. Miasto jest zrujnowane i opanowane przez florę, a po wzniesieniach spływają strumienie lawy. Miejsce wygląda tak niegościnnie, że konieczne będzie przemieszczanie się na grzbiecie latającego Sunwinga.

Jak wynika z oficjalnego opisu, bohaterka „ściga złowrogi cel w nieujarzmionej dziczy Los Angeles, zamienionego w wulkaniczny archipelag” - czytamy w zapowiedzi. „Wybierze się do nowego, niebezpiecznego regionu na południe od terenów klanu Tenakth”.

Deweloperzy zapowiadają świeżą opowieść fabularną, z akcją zaraz po zakończeniu głównej opowieści w podstawowym Horizon Forbidden West. Nie zabraknie oczywiście nowych postaci, przygód i nie tylko - więcej szczegółów Guerrilla Games obiecuje ujawnić już wkrótce.

Wszystko to wyłącznie na sprzęcie obecnej generacji. „Aby móc zrealizować wizję technologiczną i kreatywną, podjęliśmy trudną decyzję, by skoncentrować wszystkie wysyłki na przygotowaniu niebywałych wrażeń wyłącznie na PlayStation 5” - wyjaśniają twórcy.

Read this next