Skip to main content

Horizon Forbidden West coraz bliżej zapowiedzi dodatku

Więcej informacji na The Game Awards?

W sieci pojawiła się kolejna wskazówka sugerująca, że Horizon Forbidden West może otrzymać dodatek fabularny. Zdaniem Toma Hendersona, rozszerzenie trafi na rynek już w kwietniu.

Przyczyną całego zamieszania jest tweet znanego leakera, działającego pod nazwą „The Snitch”. Insider opublikował w sieci fragment mapy Stanów Zjednoczonych, przedstawiający obszar między San Francisco, Las Vegas i Los Angeles, a więc miast, wokół których toczy się akcja Horizon Forbidden West. Co więcej, wzór utworzony na zdjęciu przypomina fokusa, czyli narzędzie używane przez główną bohaterkę gry.

Zdaniem internautów, dodatek rozwinie historię z podstawki i otworzy niedostępną wcześniej lokację - Płonące Wybrzeża. „Hmm, to dosłownie lokacje, w których działa się akcja Horizon Forbidden West. No i przecież to fokus. Czyli to prawdopodobnie dodatek do Horizon Forbidden West? - sugerują gracze.

Do tematu odniósł się również inny insider, wspomniany Tom Henderson. Jego zdaniem, dodatek może zadebiutować w kwietniu 2023 roku, a więc ponad rok po premierze gry. Nie podał jednak żadnych informacji, które potwierdzałyby taki termin. Możliwe, że więcej konkretów poznamy podczas gali The Game Awards, która odbędzie się w nocy z 8 na 9 grudnia.

Co ważne, o potencjalnych pracach nad rozszerzeniem dowiedzieliśmy się już w październiku, gdy Lance Reddick - odgrywający postać Sylensa - opublikował na Twitterze zdjęcie z sesji nagrań do gry. Aktor zorientował się jednak, że prawdopodobnie zdradził zbyt wiele, dlatego tweet szybko zniknął z sieci.

Read this next