Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima o szpiegowskim Physint: „Twoja mama pomyśli, że to film”

Nowa gra w stylu Metal Gear Solid.

Hideo Kojima - twórca serii Metal Gear Solid i Death Stranding - po raz kolejny podkreślił, jak bardzo filmowy będzie jego następny projekt. Szpiegowskie Physint ma być w tej kwestii fenomenem.

Japoński projektant wspomniał o produkcji we fragmencie długiego materiału opublikowanego na oficjalnym profilu Kojima Productions. Fotorealistyczna grafika Physint ma najwyraźniej dobić do tak wysokiego poziomu, że osoby nieobeznane z elektroniczną rozgrywką wezmą grę za film.

- Robimy nowy szpiegowski tytuł akcji we współpracy z Sony - mówi Kojima. - To gra i film jednocześnie, dlatego pracujemy z Sony Pictures. [...] Oczywiście chodzi o grę, ale jeśli akurat przyjdzie twoja mama i zobaczy, jak to w grasz, to pomyśli, że oglądasz film. Nie jestem pewien, jak daleko możemy się z tym posunąć.

Cover image for YouTube videoPhysint - Hideo Kojima returns to the action-espionage genre | PlayStation
Pierwsza zapowiedź nowego projektu.

Biorąc pod uwagę, że już pierwsze Death Stranding można było momentami uznać bardziej za sekwencję cutscenek przerywanych od czasu do czasu gameplayem, Physint może okazać się prawdziwym fenomenem. Na premierę trzeba będzie jednak poczekać kilka lat, być może nawet do następnej dekady.

- Jest to oczywiście interaktywna gra, ale jednocześnie film - pod względem wyglądu, opowieści, motywów, obsady, aktorstwa, kostiumów i dźwięków. Za pomocą tego tytuły chcemy przekroczyć bariery między filmam i grami - mówił Kojima na styczniowym State of Play.

W tym samym materiale producent przyznał również, że do stworzenia Physint zachęciły go prośby graczy, którzy od lat czekają na pełnoprawną odsłonę serii Metal Gear Solid. Kojima Productions jest w pełni niezależnym studiem, więc Kojima w końcu może dać sie ponieść kreatywności i pasji do filmów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Physint

Video Game

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze