Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO anuluje spin-off historii Batmana. Koniec serialu „Pennyworth”

Po trzech sezonach.

HBO postanowiło zakończyć serial „Pennyworth” na trzecim sezonie. Produkcja była spin-offem „Batmana” i skupiała się na historii kamerdynera Bruce'a Wayne'a. Wytwórnia nie zdradziła powodów takiej decyzji.

Możemy się jednak domyślić, że tytuł nie pasował do nowej wizji szefów DC Studios, Petera Safrana i Jamesa Gunna, którzy niedawno ogłosili projekt „Rozdział 1: Bogowie i potwory” mający ujednolicić uniwersum DC. Zwróćmy uwagę, że podobny los spotkał niedawno dwa inne seriale HBO - „Titans” i „Doom Patrol”.

„Pennyworth” nie doczeka się finału, który zamknąłby wszystkie wątki

W oficjalnym oświadczeniu, opublikowanym na łamach portalu Variety, wytwórnia podziękowała twórcom „za genialne, unikalne, trzymające w napięciu przedstawienie pochodzenia Alfreda Pennywortha, jednej z najbardziej ikonicznych postaci w świecie Batmana”.

Przypomnijmy, że tytułowy bohater serialu to były żołnierz elitarnej jednostki SAS, który postanawia utworzyć firmę ochroniarską w Londynie. W pewnym momencie rozpoczyna współpracę z młodym miliarderem Thomasem Waynem i Marthą Wayne, co dzieje się na długo przed narodzinami Bruce’a znanego później jako Batman. W roli Alfreda wystąpił Jack Bannon.

Prawdopodobnie druga część „Batmana” z Robertem Pattinsonem, która pojawi się w kinach 3 października 2025 roku, nie będzie w żaden sposób powiązana fabularnie z „Pennyworth”.

O autorze
Komentarze