Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gwiazda „Barbie” rozbiła bank. Margot Robbie z ogromną gażą

Film jest bliski kolejnego rekordu.

„Barbie” szturmem zdobyła kina i bije kolejne finansowe rekordy. W ogromnych zyskach ze sprzedaży produkcji uczestniczy także gwiazda widowiska Margot Robbie. Aktorka za udział w projekcie rzekomo finalnie zarobi około 50 milionów dolarów.

Wysoka gaża artystki składa się bowiem z podstawy i box-office'owej premii. Oznacza to, że im więcej zarobi film, tym bardziej powiększy się portfel Robbie. Zaznaczmy, że „Barbie” wyprodukowało należące do niej i jej męża studio LuckyChap Entertainment. Według źródeł portalu Variety, podobny korzystny zapis w umowie ma reżyserka obrazu - Greta Gerwig.

Choć minął prawie miesiąc od premiery, to „Barbie” wciąż przyciąga tłumyZobacz na YouTube

Twórczynie mają wiele powodów do radości, ponieważ „Barbie” wciąż nie schodzi z listy przebojów. Na dzień dzisiejszy komediodramat zarobił już blisko 1,2 miliarda dolarów. To najlepiej zarabiający projekt wyreżyserowany przez kobietę w historii branży, a dodatkowo jest szansa, aby pobił rekord wszech czasów studia Warner Bros. Najbardziej kasowym filmem wytwórni jest na ten moment „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”, który zebrał 1,34 miliarda dolarów.

Co ciekawe, „Barbie” została ostatnio wycofana z kin w Algierii, Kuwejcie i Libanie. Głównym powodem takiego obrotu spraw miała być „promocja zachowań niezgodnych z religijnymi i kulturowymi przekonaniami” ludności w wymienionych państwach.

Read this next