Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Barbie” ustanowiło rekord. Ogromna sprzedaż na świecie i tłumy w polskich kinach

Greta Gerwig dokonała historycznej rzeczy.

Film Grety Gerwig pod tytułem „Barbie” zdominował kina na całym świecie, a także ustanowił wyjątkowy rekord. W ciągu 17 dni od premiery produkcja zainkasowała ze sprzedaży biletów ponad miliard dolarów. To najlepszy wynik, jaki osiągnął w historii kina projekt w całości zrealizowany przez kobietę-reżyserkę.

Komedia fantasy o popularnej lalce w różowym kostiumie zebrała 459 milionów dolarów w regionie Ameryki Północnej oraz 572 miliony dolarów na innych rynkach. W sumie produkcja może pochwalić się wpływami na poziomie 1,031 miliarda dolarów.

Do tej pory tylko 53 widowiskom udało się osiągnąć taki pułap, z czego tylko pięciu od czasów pandemii. Były to: „Super Mario Bros. Film”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”, „Top Gun: Maverick”, „Jurassic World: Dominion” oraz „Avatar: Istota wody”.

- Miłym uczuciem jest przebywać w takim gronie - powiedzieli Jeff Goldstein i Andrew Cripps, dyrektorzy Warner Bros. Studios odpowiedzialni za dystrybucję „Barbie”, cytowani przez portal Variety. Prezesi nazwali także projekt Gerwig „kamieniem milowym” dla wytwórni, który „z łatwością przewyższył nawet najbardziej optymistyczne prognozy”.

Fenomen Barbie i Kena zawładnął kinami na całym świecieZobacz na YouTube

„Barbie” bije rekordy również na naszym krajowym podwórku. Według szacunków portalu Box Office'owy Zawrót Głowy, na film z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem wybrało się już 1,394 miliona osób. Tytuł zapewne w ciągu najbliższych tygodni pobije wynik „Kota w butach” wynoszący 2,4 miliona widzów i stanie się najgorętszą premierą tego roku.

„Oppenheimer” także znakomicie radzi sobie w polskich kinach. Widowisko Christophera Nolana przyciągnęło bowiem przed ekrany ponad 730 tysięcy osób.

Read this next