Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA Online - wyścig kaskaderski: Fala

Nadmorski wyścig motocyklowy z licznymi przeszkodami.

Dość trudny wyścig, w dodatku przeznaczony tylko dla motocykli. Trasa, choć nie należy do najdłuższych, obfituje w wiele przeszkód i zróżnicowaną nawierzchnię, a także niechronione skraje trasy, co zachęca innych do przepychanek. Jak zresztą w każdym wyścigu w GTA Online.

Zazwyczaj polecamy pojazdy o dużym przyspieszeniu, jednak tu zdecydowanie lepiej powinny poradzić sobie motocykle o największej prędkości maksymalnej, a to ze względu na kilka dłuższych prostych. Rozwinięcie na nich dużej prędkości może być bardzo strategiczne dla przebiegu całego wyścigu.

Poniżej możecie zapoznać się ze skrótową analizą tego trudnego i miejscami bardzo technicznego toru. Jest tu wiele okazji do spadku, dlatego w takiej sytuacji szybko wracaj na tor i miej nadzieję, że to czeka pozostałych graczy na przedzie stawki.


Dane techniczne:

  • Ilość graczy: od 1 do 16
  • Odległość: 5,85 km (jedno okrążenie)

Fala - jak wygrywać

Trasa rozpoczyna się od całkiem długiej prostej, której zwieńczeniem jest szeroki, otwarty łuk bez barierek. To pierwsze miejsce, gdzie bardzo łatwo zostać wypchniętym poza drogę, dlatego pokonując ten łuk trzymaj się jego wewnętrznej strony. Niebawem dojedziesz do pomarańczowo-niebieskiego tunelu (1), w którym aby nie wytracić prędkości, powinieneś zrobić najazd z prawej strony, czyli od jego zewnętrznej.

Po wyskoczeniu z drugiej strony tunelu trafisz na niezbyt szeroką, górską drogę z niewielkimi zakrętami. Kluczowe będzie tu utrzymywanie dużej prędkości i lekkie kontry kierownicą. Bądź czujny - to doskonałe miejsce do spychania, czego zapewne doświadczysz w tym miejscu niejeden raz.

W końcu dotrzesz do krótkiego fragmentu, gdzie zmieni się nawierzchnia - z asfaltu na żwir (2). Zeskakując tam trzymaj się lekko lewej strony, gdyż łatwo wylądować na skałach po prawej. Zetknięcie z nimi wytraci twoją prędkość, a także wzmoże ryzyko wypadnięcia z trasy. Ta jeszcze przez krótki czas będzie prowadzić po żwirze, po czym wrócisz na asfalt.

Kolejna asfaltowa część drogi będzie stanowiła standardowe zakręty oraz lekki podjazd i wyskok przez obręcz. Po jej drugiej stronie ruch będzie dwukierunkowy. Czekają cię naprzemienne podjazdy z lewej i prawej strony po niebieskiej platformie, zakończone rajdem i zawrotką za żółtą przeszkodą (3).

Przed i po zawróceniu się bądź gotowy, że niektórzy z graczy zaryzykują czołowe zderzenia. Trzymaj się od razu zewnętrznej części toru. Stracisz przez to ułamek sekundy, ale nie zaryzykujesz czołówki z innymi ścigającymi się. Po zjechaniu z prawej strony czeka cię kolejny tunel, na którego końcu czeka cię wąski przejazd nad samym morzem, zakończony przyspieszającymi platformami i ogromnym wyskokiem (4).


Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też: GTA Online - wyścig kaskaderski: Spadek


W powietrzu staraj się kontrolować maszynę w ten sposób, aby wylądować względnie w linii prostej i nie rozbić się o szaro-pomarańczową ścianę z lewej strony. W przeciwnym wypadku prawdopodobnie spadniesz z motocykla i stracisz wiele cennych sekund.

Jeśli wyścig ma więcej, niż jedno okrążenie, nie poddawaj się i cały czas pędź przed siebie. Pamiętaj również, że jeśli przed tobą znajduje się większa grupa rywali, która jest zajęta wzajemnym spychaniem się z trasy, lepiej lekko ująć gazu, niż próbować za wszelką cenę wyprzedzić ich w pierwszym momencie.

Komentarze