Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA Online - wyścig kaskaderski: Spadek

Pędzimy na złamanie karku po podniebnym torze.

Jeśli polubiłeś wyścigi kaskaderskie w GTA Online, podchodząc do Spadku musisz uzbroić się w żelazne nerwy. Większość trasy prowadzi po wysoko umieszczonych drogach, bardzo rzadko z barierkami. Wypadnięcie z trasy oznacza zazwyczaj utratę wielu sekund i konieczność odrodzenia się.

Często wykorzystują to inni gracze, którzy ponad zasadę fair play przekładają spychanie innych poza trasę. Cóż, jest to kontrowersyjna metoda, która w dodatku może obrócić się przeciwko atakującemu, ale nie zmienia to faktu, że jest także bardzo często wykorzystywana.

W takiej sytuacji pamiętaj też, że wypadnięcie z trasy i wylądowanie na ostatniej pozycji nie oznacza zaprzepaszczenia szans na dobrą pozycję, nawet na podium. Każdy bowiem może stać się ofiarą wyskoczenia z drogi czy nawet zepchnięcia z niej, co często pociąga za sobą także napastnika.


Dane techniczne:

  • Ilość graczy: od 1 do 16
  • Odległość: 13,72 km (brak okrążeń)

Spadek - jak nie wypaść z trasy

Rozpoczynasz od długiej prostej, która prowadzi do olbrzymiego, ukośnego zakrętu (1). Ten fragment posiada jeszcze barierki, ale praktycznie po starcie możesz być gotowy na przepychanki. Ich apogeum na pewno odczujesz na wspomnianym łuku. To bardzo strategiczne miejsce, gdyż rozpędzenie się z niego bywa utrudnione. Po wyjściu z łuku czeka cię tytułowy spadek, zakończony wielką, obracającą się turbiną. Postaraj się nie uderzyć w jej łopatki.

Po wyjechaniu z tunelu czeka cię spora skocznia, a po wylądowaniu dotąd występujące barierki znikną, co sprawi kolejną wielką szansę dla przepychanek. Po chwili przejedziesz tu po zielonych matach (2), które w znaczny sposób przyspieszają auto. Lepiej trzymać się wtedy prosto, zboczenie za nimi spowoduje runięcie w przepaść i wytracenie prędkości przed bardzo ważnymi skokami na wyższe fragmenty trasy.

Tuż przed skokiem dobrze jest delikatnie ująć gazu, ale nie hamować. Dzięki temu twoje auto nie zostanie przechylone maską do dołu. Po chwili czeka cię bardzo stromy podjazd, który na szczęście posiada przyspieszające maty. Ułatwi to długotrwałą wspinaczkę, zakończoną dość długim łukiem (3).

Kolejna część trasy jest dość standardowa, z okazjonalnymi przerwami w barierach energochłonnych. W pewnym momencie trafisz na niewielką pętlę, która przecina się w strategicznym miejscu. Jeśli więc wyścig jest wyrównany, prawie na pewno zauważysz tu lub będziesz uczestnikiem spektakularnej kolizji. Dlatego też nie warto się poddawać, gdyż w tym miejscu często odmieniają się losy wyścigu.


Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też: GTA Online - wyścig kaskaderski: Fala


Po pokonaniu wspomnianego skrzyżowania istnieje jeszcze tylko jedno miejsce, gdzie łatwo o problemy. Nagle droga się urwie, a zanim to nastąpi, będziesz musiał zjechać na jedną z dwóch pochylonych platform po bokach. Łatwo tu stracić panowanie nad samochodem, zwłaszcza jeśli ma przyspieszenie na wysokim poziomie.

Jest to także perfekcyjne miejsce dla tych, którzy lubią spychać innych. Jeśli wolisz ścigać się sprawiedliwie, radzimy wówczas trzymać się górnej części pochylonej platformy. Stracisz przez to ułamek sekund, ale będziesz bezpieczniejszy i zmniejszysz ryzyko spadnięcia w przepaść.

Po przejechaniu tego fragmentu czekają cię jeszcze dwa szybkie zakręty, a następnie dłuższa prosta prowadząca do mety.

Komentarze