Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 i RDR 2 nie do zatrzymania. Znamy nowe wyniki sprzedaży

Ciekawe statystyki.

Wydawca Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2 przedstawił swój raport finansowy za pierwszy kwartał 2022 roku. Padają w nim rekordowe wyniki osiągnięte przez najpopularniejsze gry, ale nie brak też interesujących statystyk i prognoz dotyczących całej branży.

Grand Theft Auto to bezapelacyjnie najpopularniejsza marka w portfolio Take Two. Samo GTA 5 rozeszło się w 170 milionach egzemplarzy (!), przynosząc wydawcy miliard dolarów zysku. Gry z serii sprzedały się w łącznej liczbie 380 milionów egzemplarzy.

Red Dead Redemption 2 może pochwalić się nieco niższym, ale nadal imponującym wynikiem 45 milionów nakładu. Tytuł był drugą najchętniej kupowaną grą ostatnich 5 lat w Stanach Zjednoczonych.

W raporcie znajdziemy też ciekawą analizę dla rynku gier wideo. W ubiegłym roku na świecie były aż 3 miliardy graczy, a ich średnia wieku to 31 lat. Rynek gier wart był około 221 miliardów dolarów, z czego 131 miliardów to wartość samego rynku gier mobilnych. W 2021 roku gracze pobrali 83 miliardy gier mobilnych i obejrzeli 653 miliony godzin gameplay’ów na YouTube, Twitchu i Facebooku.

Warto też wspomnieć, że firma nadal planuje do marca 2026 roku wydać 8 niezapowiedzianych dotąd edycji poprzednio wydanych gier, jednak dotyczy to całego portfolio wydawcy, a zatem może chodzić też o gry mobilne.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto V

Video Game

Red Dead Redemption 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze