Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 będzie bardzo drogie na PS5 i Xbox Series X/S?

Sklep mógł ujawnić cenę.

Holenderski oddział sieci Media Markt uzupełnił katalog o Grand Theft Auto 5 w wersji na PS5. Na karcie produktu widnieje cena 74,99 euro, a więc ok. 335 zł.

Być może mamy do czynienia z tzw. placeholderem, czyli wpisem tymczasowym, ale jeżeli informacja się potwierdzi, next-genowe GTA 5 stanie się najdroższą wersją do tej pory, mimo że będzie to już trzecia generacja sprzętowa, na której zadebiutuje hit Rockstar Games.

To nie jest dobra wiadomość

Cena może być o tyle zaskakująca, że Grand Theft Auto 5 na PS5 i Xbox Series X/S najprawdopodobniej nie zaoferuje nowej zawartości. Aktualnie wiadomo tylko o szeregu technicznych usprawnień, które mają wykorzystać moc obliczeniową nowych konsol.

Podwyżki kwot, które zapłacimy za gry zmierzające na PS5, są już pewne. Wszystkie tytuły na wyłączność Sony będą najprawdopodobniej wycenione na 349 zł - jak remake Demon's Souls. Podobnie sprawa wygląda jednak z niektórymi produkcjami od zewnętrznych wydawców. Call of Duty: Black Ops Cold War kosztuje przykładowo 329 zł.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze