Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry Microsoftu na PC trafią do usługi GeForce Now. Chodzi również o Call of Duty

O ile uda się przejąć Activision Blizzard.

Microsoft ogłosił podpisanie 10-letniej umowy z Nvidią, w ramach której gry Xbox na PC trafią do usługi streamingowej GeForce Now. Dotyczy to również produkcji Activision Blizzard - np. Call of Duty - o ile transakcja zakończy się pomyślnie.

Microsoft ogłosił wieści podczas konferencji prasowej w Brukseli zorganizowanej zaraz po przesłuchaniu w Komisji Europejskiej. „Zieloni” bronili podczas niej decyzji o przejęciu Activision Blizzard i starali się przekonać europejskiego regulatora o słuszności gigantycznej transakcji.

Umowa z Nvidią pozwoli użytkownikom z odpowiednią przepustowością łącza internetowego grać w tytuły Xbox z PC bez konieczności ich instalacji i przy niemal zerowym obciążeniu sprzętu. Usługa działa na PC, Mac, Chrombookach, smartfonach i innych urządzeniach.

Biorąc pod uwagę wspomniany układ z Nvidią, a także porozumienie z Nintendo - w ramach którego CoD ukaże się też na konsolach Japończyków - Call of Duty ma szansę trafić na 150 milionów urządzeń, które aktualnie nie mają dostępu do serii. Tak przynajmniej twierdzi Brad Smith, prezes Microsoftu.

Połączenie niezwykle bogatego katalogu gier first party Xbox z możliwościami wysokowydajnego strumieniowania GeForce Now sprawi, że granie w chmurze stanie się ofertą mainstreamową, przemawiającą do graczy na wszystkich poziomach zainteresowania i doświadczenia” - powiedział Jeff Fisher, wiceprezes działu GeForce w Nvidii. „Dzięki temu partnerstwu więcej najpopularniejszych tytułów na świecie będzie teraz dostępnych z chmury za pomocą jednego kliknięcia, i będą mogły w nie grać kolejne miliony graczy”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze