Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry Epic Games usunięte z App Store - nie można już pobrać Fortnite i Infinity Blade

Apple zablokowało konto deweloperskie studia.
  • Użytkownicy iOS stracili dostęp do gier Epic Games
  • Efekt sporu między producentem iPhone'ów a twórcami Fortnite

Apple zablokowało konto deweloperskie Epic Games w usłudze App Store. To oznacza, że użytkownicy iOS i komputerów Mac nie mogą już pobrać gier studia - także tych już wcześniej kupionych.

Osoby korzystające z iPhone'ów i iPadów stracili dostęp nie tylko do popularnego Fortnite, ale również trylogii Infinity Blade. Ta ostatnia nie była dostępna w sprzedaży już od jakiegoś czasu, ale dotychczas nabywcy produkcji mogli je ściągnąć w dowolnym momencie.

Decyzja nie wpływa na Unreal Engine - Epic Games posiada drugie konto do zarządzania silnikiem. Niedawno amerykański sąd zdecydował, że Apple nie może usunąć ze swojej platformy wspomnianej technologii, ponieważ zaszkodziłby zbyt wielu deweloperom.

W oficjalnym komunikacie firma z nadgryzionym jabłkiem w logo wyjaśniła, że zablokowała profiltwórców Fortnite, ponieważ studio nie stosowało się do wytycznych właściciela App Store i publikowała kolejne - niezgodne z regulaminem - aktualizacje strzelanki battle royale. Przykładowo niedawno dodano strój Kwaśnego Krezusa.

Seria Infinity Blade niegdyś promowała możliwości iPhone'ów

„To nieuczciwe wobec innych deweloperów z App Store, wciągają klientów w środek ich walki. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie ze sobą współpracować, ale niestety na razie jest to niemożliwe” - tłumaczą przedstawiciele Apple.

Decyzja producenta iPhone'ów jest pokłosiem trwającego od jakiegoś czasu konfliktu z Epic Games. Spór rozpoczął się od wprowadzenia do Fortnite opcji dokonywania płatności bezpośrednio do twórców gry, czyli z pominięciem prowizji w wysokości 30 procent.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: 9to5mac

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze