Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GRID 2 otrzyma wsparcie dla modyfikacji

Codemasters: „To nasz pierwszy krok w tym kierunku, będziemy uczyć się na bieżąco.”

Deweloperzy z Codemasters zapowiedzieli, że GRID 2 doczeka się oficjalnego wsparcia dla modyfikacji tworzonych przez graczy. Dotyczy to oczywiście wyłącznie wersji na PC.

Decyzja Codemasters poskutkuje zapewne większą ilością i różnorodnością modyfikacji

„Postanowiliśmy pomóc tym użytkownikom [twórcom modów - przyp. autor] poszerzając naszą grę o podstawowe wsparcie, które sprawi, że wszelkie zmodyfikowane elementy będą dostępne zawsze i nie będą uniemożliwiać zapisu rozgrywki” - czytamy na oficjalnym blogu Codemasters.

„To nasz pierwszy krok w tym kierunku, będziemy uczyć się na bieżąco. Będziemy więc czekać na wasz odzew i wsparcie, byśmy z biegiem czasu wprowadzali poprawki gdzie tylko się da. Kiedy otrzymacie narzędzia, dajcie znać co o nich sądzicie”.

Nowe funkcje zostaną zaimplementowane razem z wprowadzaniem do gry aktualizacji nazwanej Community Patch. Twórcy nie są w stanie podać jeszcze konkretnej daty premiery łatki.

Warto zaznaczyć, że pecetowa wersja GRID 2 doczekała się już kilku modyfikacji, choćby takiej, która odblokowała widok z kokpitu aut. Oficjalne wsparcie ze strony twórców ułatwi jednak tworzenie takich fanowskich dodatków.

GRID 2 zadebiutował 31 maja. To długo oczekiwana kontynuacja popularnej gry wyścigowej z 2008 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze