Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Granie tylko za zgodą rodziców? Epic Games prezentuje „konta limitowane”

W trosce o najmłodszych.

Już niedługo do platformy Epic Games Store trafią „konta limitowane”, uniemożliwiające młodszym graczom korzystanie z potencjalnie niebezpiecznych funkcji w grach.

Jak dowiadujemy się z komunikatu firmy, każdy posiadacz konta EGS poproszony zostanie o podanie swojego wieku. Młodsi gracze, a więc ci, którzy mają mniej niż 13 lat, otrzymają status konta limitowanego, a następnie zostaną poproszeni o podanie adresu e-mail rodzica lub opiekuna, który będzie mógł zarządzać dostępem dziecka do wybranych funkcji.

Użytkownicy konta limitowanego nie będą mogli chociażby używać czatu głosowego, pobierać produkcji nienależących do studia Epic Games i kupować w grach przedmiotów za realną walutę. O dostępie do wymienionych funkcji zadecyduje rodzic, korzystając z konfiguracji kontroli rodzicielskiej.

Gracze nadal będą mogli korzystać z programu uruchamiającego Epic Games, ale dostęp do niektórych funkcji zostanie im udzielony dopiero po skonfigurowaniu ustawień kontroli rodzicielskiej. Gdy rodzic lub opiekun skonfiguruje ustawienia kontroli rodzicielskiej, gracze otrzymają dostęp do funkcji wybranych w ustawieniach, a ich konto przestanie być kontem limitowanym” - czytamy we wpisie producenta.

Decyzja dewelopera jest całkiem zrozumiała, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy to, jak popularne wśród młodszych graczy są tytuły takie, jak Fortnite, Rocket League czy Fall Guys. Kwestią problematyczną pozostaje jednak fakt, że duża część młodocianych użytkowników bez większego wyrzutu wprowadzi platformę w błąd, zawyżając swój wiek. Możliwe jednak, że firma jest na to w jakiś sposób przygotowana.

Jeśli o Epic Games Store mowa, to przypomnijmy, że od dziś ze sklepu za darmo pobierzemy Saints Row 4 Re-Elected oraz Wildcat Gun Machine, czyli dwa przepełnione akcją tytuły. Promocja potrwa do 15 grudnia, a chwilę po niej rozpocznie się zapowiadana już jakiś czas temu świąteczna akcja, podczas której każdego dnia ze sklepu odbierzemy darmową grę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze