Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze nie wierzą w The Day Before - ale to wciąż druga najbardziej oczekiwana gra na Steamie

Surowy gameplay dopiero przed samą premierą?

The Day Before od momentu zapowiedzi wzbudza gorące emocje i wielkie oczekiwania. Gra wyglądała aż zbyt pięknie, żeby była prawdziwa i wygląda na to, że niektórzy gracze wątpią teraz, że w ogóle się ukaże. Zostało 6 tygodni do rzekomej premiery, a twórcy zapowiedzieli teraz, że... niedługo pokażą pierwszy „surowy” gameplay.

Przypomnijmy, że The Day Before przedstawiane jest jako „połączenie The Division i The Last of Us”. To MMO, rozgrywające się w dużym, otwartym świecie opanowanym przez zombie - są też elementu survivalu. Na pokazach rozgrywki grafika wygląda naprawdę imponująco. Problem w tym, że wszystkie gameplaye były dość „pocięte” i starannie zmontowane.

Deweloperzy z Fntastic zamierzają to zmienić. Na Discordzie poinformowali, że „jeszcze w tym miesiącu” opublikują gameplay bez cięć, który rozwieje wątpliwości społeczności i pokaże większość mechanik. Komentarze w sieci sugerują, że gracze nie są zbyt pozytywnie nastawieni.

Większość uważa, że premiera zostanie jeszcze raz przełożona. Jeszcze raz, bo pierwsze przesunięcie miało miejsce w maju 2023 roku, kiedy Fntastic przeszło z grą na silnik Unreal Engine 5. W skrajnych przypadkach gracze nie wierzą, że gra w ogóle się ukaże.

Fntastic ogłosił to tak, jakby robił nam wielką łaskę, że pokażą właściwy gameplay z ich gry, która debiutuje za 6 tygodni” - napisał na Twitterze Skill Up, którego możecie kojarzyć z bardzo długich recenzji gier na YouTube. „Będę bardzo zaskoczony, jeśli gra w ogóle się ukaże”.

Podobne nastroje panują na subreddicie gry, gdzie internauci chcą zakładać się, o ile zostanie przełożona premiera. „[Pewnie dostaniemy - dop. red.] 30 sekund nowego gameplayu i zapowiedź opóźnienia” - przewiduje jeden z komentujących.

Mimo kontrowersji - obejmujących też rzekome wykorzytywanie nieodpłatnych wolontariuszy - The Day Before jest aktualnie drugą grą na światowej liście życzeń Steam. Wyprzedza ją tylko obiecujące Hogwarts Legacy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Day Before

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze