Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Day Before w cieniu kontrowersji. Oczekiwaną grę tworzą nieodpłatnie wolontariusze

Jest komentarz studia.

The Day Before to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wśród użytkowników Steama - tytuł przypomina The Division z zombie i wyróżnia się bardzo ładną grafiką. Projekt wzbudził jednak kontrowersje, ponieważ okazało się, że przygotowywany jest przez ochotników - nieodpłatnie.

Za produkcję odpowiedzialne jest studio Fntastic. Jak zauważyli internauci, na oficjalnej witrynie zespołu widnieje informacja, że ekipa składa się z wolontariuszy dwóch rodzajów - zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin i pracujących na pół etatu. Ci pierwsi otrzymują wynagrodzenie, a drudzy zamiast pieniędzy dostają bonusy.

Każdy może zostać wolontariuszem na pół etatu, by przyczynić się do rozwoju społeczności zgromadzonej wokół Fntastic i zdobyć fajne nagrody, certyfikaty i darmowe kody. Ich obowiązki obejmują różnorodne aktywności, od tłumaczenia po moderację wpisów fanów” - napisano.

Wzmianka o „fajnych nagrodach” oznacza najprawdopodobniej, że zatrudnieni na pół etatu ochotnicy nie otrzymują pieniędzy za wykonaną pracę, co nie spodobało się graczom czekającym na tytuł. Na kontrowersje odpowiedzieli przedstawiciele studia, choć nie wyjaśnili, dlaczego nie wypłacają podwładnym pensji.

Wartości firmy zbudowane są wokół idei wolontariatu, więc każda osoba, która pracuje przy projekcie, robi to dobrowolnie, z oddaniem i entuzjazmem, a także wspiera zespół w każdy możliwy sposób” - wyjaśnia Fntastic w oświadczeniu przesłanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera.

Dodano, że studio ma ochotników z całego świata, pomagających przy różnych grach. Zaznaczono jednocześnie, że pełnoetatowi wolontariusze to klasyczni pracownicy, którzy są zatrudnieni przez ekipę. Samo The Day Before ukaże się w marcu 2023 roku - pierwotnie strzelanka miała zadebiutować w tym miesiącu, ale pozycję opóźniono.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze