Skip to main content

Gracze Call of Duty: Modern Warfare zaniżają swoje statystyki, by trafiać na gorszych rywali

Próby manipulacji systemem dobierania użytkowników.

Gracze Call of Duty: Modern Warfare próbują celowo zaniżać własne statystyki, by podczas zabawy trafiać na gorszych zawodników.

Tak jak w wielu sieciowych strzelankach, gra dobiera użytkowników na bazie umiejętności. System analizuje nasze osiągnięcia w meczach - uwzględniając takie statystyki, jak stosunek wygranych do przegranych lub zabójstw do zgonów - i kojarzy z osobami o podobnym poziomie.

Infinity Ward nie ujawniło dokładnych szczegółów działania mechanizmu, aby fani nim nie manipulowali w celu trafiania na znacznie słabszych rywali. Nie powstrzymuje ich to jednak przed staraniami odkrycia sekretów rozwiązania.

Zobacz na YouTube

Próbę rozszyfrowania tajników matchmakingu podjęli youtuberzy o pseudonimach Drift0r i TheXcusiveAce. Co prawda nie zauważyli bezpośredniego związku pomiędzy daną statystyką meczu, a dobieraniem użytkowników, ale zwrócili uwagę, że największy wpływ na kojarzenie graczy mają wyniki pięciu ostatnich zmagań.

Natomiast internauta z forum Reddit przekonuje, że znalazł sposób na manipulowanie systemem. Przekonuje, że wystarczy strzelać z biodra, co obniża celność - gorsza dokładność sprawia, że produkcja zestawia nas ze słabszymi przeciwnikami.

Call of Duty: Modern Warfare osadzone jest we współczesności

Działanie wspomnianej metody nie jest potwierdzone, ale jeżeli rzeczywiście się sprawdza, proces i tak trzeba byłoby co jakiś czas powtórzyć - jak wskazują Drift0r i TheXcusiveAce, po pięciu wygranych meczach zaczęlibyśmy być ponownie kojarzeni z lepszymi zawodnikami.

Wielu fanów Call of Duty nie ukrywa, że chciałoby mierzyć się ze znacznie słabszymi oponentami. Przekonują, że w serii najważniejsza jest rozrywka, którą zapewniają niewymagające starcia z gorszymi rywalami - potyczki traktowane są jako odskocznia od trudniejszych walk.

Gra oferuje kampanię fabularną i multiplayer

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Gracze postulują o wprowadzenie zmian, a nawet całkowite usunięcie dobierania użytkowników na podstawie umiejętności. Twierdzą, że dla nowych osób można byłoby przygotować osobne playlisty dla początkujących, znane z poprzednich części cyklu.

Źródło: Kotaku

Następnie: Xbox Game Studios chce wydawać nowe gry "co trzy lub cztery miesiące"

Read this next