Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra akcji Necropolis ze sporą aktualizacją na PC

Dodano nawet podtytuł.

Wydana w lipcu tego roku gra akcji Necropolis doczekała się sporej aktualizacji na PC, podnoszącej projekt do wersji 1.1. Zmiany są na tyle znaczące, że dodano nawet podtytuł: Brutal Edition.

Prawie jak Dark Souls

Wszystkie poprawki są oczywiście dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy na Steamie, pomimo zmiany nazwy produkcji.

Główna innowacja to kolejna postać - The Brute - z siedmioma zestawami pancerza. Jest też lokacja The Black Forest, czyli 36. modułów do proceduralnego generowania map.

Do tego 7 modeli wrogów i 16 broni z unikatowymi właściwościami - w tym młot Arcane Shadow. Broń zadaje ogromne obrażenia, ale pozbawia graczy większości statystyk defensywnych.

Twórcy przygotowali również nowe pułapki czekające na postaci graczy, a także 5 przedmiotów jednorazowego użytku i schematy do ich tworzenia.

Lepiej powinno teraz działać blokowanie, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na wytrzymałość. Zajęto się również ogólną optymalizacją oraz łataniem tłumaczeń - w tym polskiej wersji.

Zobacz: Necropolis - Recenzja

Necropolis: Brutal Edition jest obecnie przecenione na Steamie i kosztuje 22,39 euro (ok. 97 zł). Promocja obowiązuje do 13 września.

Necropolis czerpie inspiracje z Dark Souls i gier roguelike. Celem jest przedzieranie się przez komnaty i sale tajemniczej struktury. Przemierzamy kolejne pokoje, walczymy z przeciwnikami, w końcu odnajdujemy windę prowadzącą na niższy poziom.

Przygoda kończy się, gdy dotrzemy do ostatniego piętra - co może zająć około czterech godzin. O ile nie zginiemy. Śmierć oznacza bowiem konieczność powtarzania przygody od nowa.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze