Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra akcji Afro Samurai 2 wycofana ze sprzedaży na PC i PS4

Wydawca zwraca pieniądze.

Twórcy gry akcji Afro Samurai 2 zdecydowali się wycofać swoją produkcję ze sprzedaży na PC i PS4 oraz wstrzymać prace nad kolejnymi dwoma odcinkami. Powód? Niska jakość.

Biedny Pan Miś

Produkcja studia Redacted może pochwalić się imponującym wynikiem 3 procent pozytywnych recenzji na Steamie oraz średnią 21 punktów w serwisie Metacritic (dzięki, Destructoid).

„Ta gra jest porażką. Nie możemy z czystym sumieniem stworzyć dwóch kolejnych epizodów. Rozpoczęliśmy więc proces związany ze zwracaniem pieniędzy” - przyznał Steve Escalante, menedżer generalny w firmie Versus Evil, czyli wydawcy Afro Samurai 2.

„To długi proces, ponieważ Sony nigdy wcześniej nie robiło czegoś takiego. Pragniemy szczerze za to przeprosić” - zapewnił, po czym dodał w nieco innym tonie: „Jeśli spojrzymy na recenzje, to problemem nie są błędy czy usterki, ale gra po prostu się nie spodobała.”

W planach była jeszcze konwersja na Xbox One, co w obecnej sytuacji także można wykluczyć.

Pierwsze Afro Samurai ukazało się w 2009 roku za sprawą Bandai Namco, jako trójwymiarowa - i całkiem udana - gra akcji z elementami platformówki, z muzyką RZA. W sequelu zachowano podobne założenia rozgrywki, ale z widocznym skutkiem.

Zobacz na YouTube

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Read this next