Skip to main content

God of War Ragnarok - Pustkowia, Alfheim: znajdźki i sekrety

Skrzynia Norn, Legendarne skrzynie, Wiedza o Świecie, Artefakty, Ukryty Skarb, Kruki Odyna i wiele więcej.

Pustkowia, Alfheim, mapa, headline
Źródło zdjęcia: Pustkowia, Alfheim - mapa obszaru (kliknij, by powiększyć)

Poniżej przedstawiamy wszystkie sekrety i znajdźki z obszaru Pustkowia w God of War Ragnarok. To całkiem spory obszar Alfheim, do którego trafiasz bezpośrednio z Kanionów.

ZNAJDŹKI: Skrzynie Norn (1), Legendarne skrzynie (3), Wiedza o świecie (4), Artefakty (3), Ukryty skarb (1), Kruki Odyna (2), Nieodkryte (3).

WSKAZÓWKA: Nie przejmuj się, jeśli nie znalazłeś danej znajdźki. Możesz ponownie odwiedzić obszar później.

REKOMENDACJA: Sugerujemy zrobić najpierw zadanie poboczne Tajemnica Piasków, dzięki któremu nawigacja po mapie stanie się łatwiejsza. Znajdziesz tam również znajdźki - patrz obszar: Wyrwa


Na tej stronie:


Wiedza o Świecie 1/4

Po zadaniu Tajemnica Piasków (lub w dowolnym momencie), skieruj się od razu na prawą część mapy do gigantycznych skamielin i wejdź w kamienną paszczę. Wejdź na górę, rozpraw się ze sporą liczbą wrogów, a następnie podejdź do tablicy, by znaleźć Wiedzę o Świecie.


Artefakt 1/3

Stojąc przy naprzeciw kamiennej tablicy (zobacz powyżej), wejdź wejściem po lewej stronie na górę, gdzie znajdziesz Artefakt - Wiersze Kvasira.


Legendarna skrzynia 1/3

W tym samym miejscu, co wszystkie powyższe znajdźki, czyli w skamielinach (mapka poniżej) - znajduje się Legendarna skrzynia.


Kruki Odyna 1/1

Tuż nad szczątkami, na północy, w jednym z oczodołów czai się Kruk Odyna - wymierz odpowiednio toporem (możesz go naładować Trójkątem lub za pomocą L2).


Kruki Odyna 2/2

Na północnym skrawku mapy (poniżej), znajdziesz drzewo, na którym siedzi Kruk Odyna. Strąć ptaka toporem.


Legendarna skrzynia 2/3

Będąc na północy (mapa poniżej), zauważ wejśćie na platformę i wejdź tam. Uważaj: czeka cię trudna walka, więc bądź gotów. Po pokonaniu przeciwników, odnajdziesz tu kilka znajdziek, m.in. wskazaną poniżej Legendarną skrzynię.


Wiedza o Świecie 2/4

Będąc w miejscu powyżej lub zgodnie z mapką poniżej, zbierz również Wiedzę o Świecie - Zaginione strony księgi.


Wiedza o Świecie 3/4

Nie opuszczaj tego miejsca (północna platforma) - w oddali znajdziesz również kolejną Wiedzę o Świecie - Znacznik historyczny.


Artefakt 2/3

Tuż obok natomiast znajduje sie Artefakt - Hołd dla Frejra. Pamiętaj, by również go zebrać z lokacji, w której się znajdujesz (patrzy od momentu Legendarna skrzynia 2/3 powyżej).


Skrzynia Norn 1/1

Na północy Pustkowii natkniesz się na Skrzynię Norn (mapka poniżej). Najpierw musisz ją wyswobodzić. W tym celu obejdź skały i stań z tyłu, wymierz toporem i zniszcz czerwone kule, by pnącza puściły skrzynię.

Wróć na przód. Skryznia zostanie odkryta. Musisz rozpalić za pomocą ostrzy pochodnie. Pierwszą znajdziesz po lewej od skrzyni (1). Wyceluj w nią trzymając lewy trigger (L2), a następnie prawym triggerem (R2) wypuść ostrze, przytrzymaj, aby przetoczyła się kula ognia, która rozpali pochodnię.

Druga z pochodni znajduje się po prawej stronie skał (2). Podejdź odpowiednio blisko, by ją rozpalić ostrzami, tak samo jak poprzednią.

Trzecią i ostatnią pochodnię znajdziesz na szczycie budowli z przodu (3). Tym razem musisz uderzyć toporem w znajdującą się obok pochodni palącą beczułkę. Po rozpaleniu trzech pochodni, Skrzynia Norn zostanie otwarta.


Artefakt 3/3

Przejeżdżając przy skałach na południu, niedaleko wejścia na lewo od Wyrwy, znajdziesz przemysk w ścianie. Wejdź do środka, a na ziemi odnajdziesz Artefakt - hołd dla Frejda.


Legendarna Skrzynia 3/3

W tym samym miejscu, co powyższy Artefakt znajduje się Legendarna Skrzynia, ale skrywają ją pnącza. Musisz ją uwolnić. W tym celu ustaw się odpowiednio (patrz poniżej) i skorzystaj ze zwierciadła odbijającego. Wymierz toporem, ładując go do końca, tak aby najpierw strącił dwie czerwone bulwy. Musisz wyczuć moment, gdy topór wbije sie w ścianę, a następnie przywołaj go (Trójkąt na padzie), by wracając przeciął trzecią bulwę. W ten sposób uwolnisz skrzynię.


Wiedza o Świecie 4/4

Na wschodzie Pustkowii odnajdziesz tablicę z Wiedą o Świecie - znacznik historyczny.


Nieodkryte - Nora Draugrów

Na zachodzie Pustkowii znajdziesz Norę Draugrów w ramach zadania Przysług - Zrodzeni z ognia. Po wejściu przygotuj się na walkę z Mścicielką.


Nieodkryte - Ukryty Skarb

Wśród paszczy gigantycznych skamielin na ziemi znajdziesz Ukryty skarb - z mapy skarbów o nazwie Złoto sępa. Bez mapy skarb nie jest widoczny.


Nieodkryte - Nagrobki Berserków

Są to Nagrobki, które zostaną uaktywnione wraz z aktywacją Przysługi - możesz ją aktywować dopiero po przejściu do świata Midgard w toku kampanii fabularnej. Na mapie pojawi się wówczas znacznik nagrobku, więc łatwo do niego trafisz.


Nieodkryte - zadanie poboczne

Na koniec pozostanie ci jeden nieodkryty obszar - jest to zadanie poboczne, które uaktywni się w chwilę po zakończeniu głównej fabuły (nazwa zadania może zawierać spoiler: Ostatnie szczątki Asgardu). Wróć tu wówczas, a pojawi się znacznik i będziesz mógł wyczyścić mapę do końca.


Zamknięta brama na północy

Na północy Pustkowii natkniesz się na bramę. Nie otworzysz jej, dopóki w toku misji fabularnej nie znajdziesz odpowiedniego narzędzia. Czytaj więcej tutaj: God of War Ragnarok - przejście i brama w Pustkowia: pieczęć, jak otworzyć


Zobacz także: God of War Ragnarok - znajdźki i sekrety

Następnie: God of War Ragnarok - Wyrwa, Alfheim: znajdźki i sekrety

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

Poprzednio: God of War Ragnarok - Kaniony, Alfheim: znajdźki i sekrety

Zobacz także