Skip to main content

God of War Ragnarok - nieodkryte: co to jest

Co skrywa się pod nazwą Nieodkryte.

W grze God of War Ragnarok w trakcie przeglądania mapy natkniesz się na miejsca opisano słowem Nieodkryte. Na tej stronie wyjasniamy, co to jest i jak znaleźć nieodkryte miejsca.

Gdy włączysz mapę, uzyskasz listę znajdziek i sekretów do odnalezienia - w postaci skrzyń, kruków czy artefaktów. Na liśćie znajdują się również miejsca Nieodkryte.

W tych obszarach mogą znajdować się:

  • Przysługi - oznaczone niebieską ikoną, czyli zadania poboczne, czasami zadanie pozyskasz w danym świecie, ale czasami mogą być aktywowane w innym świecie i musisz wrócić, by je wykonać.
  • Ukryte skarby - jeśli nie masz mapy skarbów, miejsce będzie widoczne jako Nieodkryte. Dopiero posiadanie odpowiedniej mapy, spowoduje niejako „ujawnienie” skarbu na liście, choć wciaż musisz go znaleźć w danym obszarze.
  • Nagrobki Berserków - nagrobki są najpierw nieaktywne, jest to również część jednej z Przysług (aktywujesz ją w późniejszym czasie, spoiler: w świecie Midgard) i będą widoczne na mapie w postaci dodatkowej ikony.
  • Szczeliny Yggdrasil - są to szczeliny, z których wychodzą bardzo trudni przeciwnicy, szczeliny aktywują się, gdy je odnajdziesz.
  • Nory Draugrów - to miejsca, w których spotkasz Mścicielki, trudne przeciwniczki, również w ramach zadania pobocznego Zrodzeni z ognia, musisz odnaleźć Norę, by się aktywowała na mapie;
  • Szczeliny Hel - zostaną zaznaczone w późniejsze częsci gry, jako zadanie dodatkowe, w toku misji fabularnych, zostaną oznaczone na mapie specjalną ikoną (spoiler: Goście z Hel).

Nieodkryte miejsca aktywują się więc często w późniejszej częsci gry. Możesz sprawdzić nasz kompletny przewodnik ze znajdźkami i sekretami - z podziałem na obszary - aby zobaczyć, czy w danym momencie odkryłeś już wszystko.

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

Zobacz także