Skip to main content

God of War Ragnarok - Jama Alberyka, Svartalfheim: znajdźki i sekrety

Skrzynie Norn, Legendarne skrzynie, Wiedza o świecie, Artefakty i Kruki Odyna.

Jama Alberyka - mapa, sekrety, headline
Źródło zdjęcia: Jama Alberyka - mapa obszaru (kliknij, aby powiększyć)

Poniżej przedstawiamy wszystkie sekrety i znajdźki z obszaru Jama Alberyka w God of War Ragnarok. Jama Alberyka jest częścią świata Svartalfheim.

ZNAJDŹKI: Legendarne skrzynie (2), Wiedza o świecie (1), Kruki Odyna (1), Szczelina Yggdrasilu (1).

WSKAZÓWKA: Wejście do tego obszaru prowadzi przez Smoczą plażę. Musisz więc najpierw dopłynąć łódką do tego miejsca, a potem wespnij się po łańcuchu na górę. Na drugą stronę będziesz mógł/a przeskoczyć dopiero, gdy będziesz posiadał/a odpowiedni przedmiot (spoiler: Włócznię Draupnir). Wróć więc do tej lokacji, gdy go zdobędziesz.

Smocza plaża - mapa, sekrety, headline
Image credit: Smocza plaża - mapa obszaru (kliknij, aby powiększyć)

Na tej stronie:


Czerwona skrzynia (znajdźka spoza listy)

Jak wspomnieliśmy wyżej, aby wejść na opisywany obszar, musisz najpierw dopłynąć do Smoczej plaży. Gdy wejdziesz na górę i przeskoczysz na drugą stronę drewnianego mostu, zobaczysz kamienną płytę. Użyj jej, by na głazie pojawił się runiczny napis. Podejdź do niego i odczytaj, by odsłonić czerwoną skrzynię.


Legendarna skrzynia 1/2

Na lewo od posągu krasnoluda znajduje się jaskinia. Po prawej stoi Legendarna skrzynia, ale nie będziesz mógł/a się do niej dostać, dopóki nie zniszczysz blokady. Aby to zrobić, zabierz z naczynia olej, który rzuć w skrzynię. Zasieki zostaną zniszczone - możesz otworzyć skrzynię.


Kruk Odyna 1/1

Olejem rzuć także w barykadę, która znajduje się na drodze (jak to zrobić, opisaliśmy powyżej). Idź dalej ścieżką i popatrz w lewo, a wkrótce dostrzeżesz kruka, którego możesz strąć np. za pomocą topora.


Nieodkryte – Szczelina Yggdrasilu 1/1

Wchodząc głębiej do jaskini, natkniesz się na bossa – Ormstungę – którego musisz pokonać, by przejść dalej. Gdy go wyeliminujesz, wejdź po skale na górę. Odnajdziesz tam Szczelinę Yggdrasilu.


Legendarna skrzynia 2/2, Wiedza o świecie 1/1, Nieodkryte – Zaginiony skarb (przysługa)

Aby przejść dalej, musisz usunąć złotą barykadę, która znajduje się za głazem, która blokuje przejście. Najpierw jednak musisz zniszczyć wspomnianą złotą barykadę. W tym celu zabierz olej z naczynia i wespnij się do miejsca, gdzie odnajdziesz Szczelinę Yggdrasilu opisaną powyżej. Rzuć olejem przez otwór pomiędzy kamieniami.

Na końcu drogi, po lewej stronie, odnajdziesz Legendarną skrzynię, w której znajduje się Zaginiony skarb (przysługa). Natomiast po prawej – odnajdziesz mapę skarbów - to także Wiedza o świecie.


Nieodkryte - Szczątki Asgardu 1/1

Na poniższej mapie znaznaczyliśmy miejsce, gdzie odnajdziesz przeciwników, których musisz pokonać w ramach przysługi Ostatnie szczątki Asgardu. To zadanie będzie dostępne dopiero po zakończeniu głównego wątku fabularnego.


Zobacz także: God of War Ragnarok - znajdźki i sekrety - kompletny spis

Następnie: God of War Ragnarok - Wyspa Alberyka, Svartafheim: znajdźki i sekrety

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

Poprzednio: God of War Ragnarok - Smocza plaża, Svartalfheim: znajdźki i sekrety

Zobacz także