Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Główne elementy rozgrywki w filmie z polskiego Seven: The Days Long

Walka, skradanie i nie tylko.

Imgn.pro opublikowało nowy materiał poświęcony Seven: The Days Long Gone - izometrycznej grze RPG od polskiego studia Fool's Theory. Nagranie po raz pierwszy pokazywano na targach Gamescom.

W filmie przybliżono różne elementy rozgrywki. Zaprezentowano między innymi otwartą walkę z przeciwnikami - w starciach bohater może korzystać zarówno z broni białej, jak i dystansowej.

Nie zabraknie opcji pozbycia się wrogów po cichu

Gracze otrzymają jednak także opcję wyeliminowania oponentów po cichu - wrogów zlikwidują zakradając się od tyłu lub atakując z ukrycia, na przykład z powietrza. Zastawią też pułapki.

Przedstawiono również sceny z rozmowami, których prowadzenie polega na wybieraniu kolejnych kwestii dialogowych. Do tego ekwipunek, handel, wspinanie się po różnego rodzaju obiektach oraz mini-gra związana z obchodzeniem zabezpieczeń.

Jest też spojrzenie na mapę świata, który będzie całkiem duży. Dostępny teren podzielono na kilka obszarów, pomiędzy którymi gracze przemieszczą się korzystając z punktów szybkiej podróży.

Głównym bohaterem produkcji jest samotny wędrowiec o imieniu Terial, przemierzający imperium Vetrall. Akcję osadzono w postapokaliptycznym uniwersum, w którym resztki ludzkości cofnęły się do czasów średniowiecza, choć przy obecności zapomnianej, zaawansowanej technologii.

Ważną rolę odegra upływ czasu w otwartym świecie, ponieważ każda postać funkcjonuje według własnej rutyny dnia. Niekiedy trzeba poczekać na odpowiedni moment, w czym pomoże przycisk szybkiego przewijania - prawie jak w Metal Gear Solid.

Prowadzony bohater nie awansuje na kolejne poziomy doświadczenia, lecz nie zabraknie ekwipunku: pancerza, broni i chipów. Te ostatnie gwarantują specjalne umiejętności, a także dostęp do magii.

Dokładna data premiery Seven: The Days Long Gone nie jest znana, ale produkcja powinna ukazać się jeszcze w tym roku na PC. W Polsce dystrybucją zajmie się firma Cenega Poland.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze