Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gigantyczny budżet „Indiana Jones 5” ujawniony. Disney podgrzewa atmosferę przed premierą

Pojawiła się nowa zapowiedź.

Disney ujawnił ogromny budżet filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, który wyniósł aż 294,7 mln dolarów. Wytwórnia nie zamierzała zbytnio oszczędzać i spodziewa się dużej widowni. Opublikowano również nową krótką zapowiedź produkcji.

Dla porównania, szacuje się, że na realizację poprzedniej odsłony przygód o legendarnym archeologu z 2008 roku pod tytułem „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” przeznaczono 185 mln dolarów. Redakcja portalu Forbes zaznacza, że będzie to pierwsze widowisko w ramach popularnego cyklu, które nie zostało rozpisane przez Stevena Spielberga i George'a Lucasa.

W 2012 roku wytwórnia Lucasfilm - odpowiedzialna za markę „Indiany Jonesa” - została kupiona przez Disneya za cztery miliardy dolarów. Co więcej, na reżysera projektu wyznaczono Jamesa Mangolda. Filmowiec zrealizował innymi film „Logan: Wolverine”. Przypomnijmy, że w głównej roli po raz ostatni wystąpi 80-letni Harrison Ford. Na dodatek na potrzeby sekwencji otwierającej produkcję odmłodzono cyfrowo aktora.

Harrison Ford wcale nie ma łatwych scen do zagrania w nowym filmie „Indiana Jones”

Zwróćmy jeszcze uwagę, że w trakcie Super Bowl, czyli finałowego meczu sezonu ligi futbolu amerykańskiego, wyemitowano trzydziestosekundowy materiał wideo. Pokazano w nim wcześniej nieznane sceny z filmu. Co ciekawe, ze względu na dużą rangę widowiska i ogromny potencjał oglądalnościowy Disney zapłacił za emisję zapowiedzi podczas zawodów 7 mln dolarów.

Premierę filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” zaplanowano na 30 czerwca tego roku.

O autorze
Komentarze