Skip to main content

Ghost of Tsushima - odkrywanie mapy i ikon, eksploracja

Jak odsłaniać zadania.

Na początku twojej przygody w Ghost of Tsushima, mapa gry będzie niemal całkowicie zakryta. Na tej stronie pokażemy ci wszystkie sposoby na jej odsłanianie i znajdowanie ikon oraz zadań.

Zacznijmy od podstaw. Ciemne plamy (1) na mapie to miejsca, w których już byłeś, natomiast białe (2) to wciąż nieodkryte części lądu.

Aby odsłonić białe części, musisz po prostu udać się w rejony danego miejsca. Na mapie automatycznie zostaną zaznaczone ciekawe miejsca, do których się zbliżysz.

Są jednak również inne sposoby na poznawanie ciekawych lokacji i odkrywanie misji - szczególnie w miejscach, w których jeszcze nie byłeś. Aby odkrywać nowe ikony na mapie, skorzystaj z tych podpowiedzi:

  • Rozmawiaj z osobami, które mają ikonę „dymka” (3) nad głową. Zawsze ujawnią ci jedną ciekawą lokację. Takie osoby pojawiają się najczęściej w dużych miastach, przy czym nawet powracając do tego samego miejsca możesz ujrzeć nowych mieszkańców, którzy chcą ci coś powiedzieć.
  • Podążaj za żółtymi ptakami (4). Ćwierkają one w charakterystyczny sposób, więc szybko powinieneś się nauczyć, na jaki dźwięk wypada zwrócić uwagę. Ptak zawsze zaprowadzi cię do pobliskiego miejsca, którego jeszcze nie odkryłeś.
  • Przejmuj punkty zajęte przez Mongołów, czyli czerwone ikony na mapie. Po przejęciu fragment terenu wokół lokacji zostanie odsłonięty, wraz z pobliskimi ikonami.
  • W odsłanianiu nowych ikon może też pomóc ubranie wędrowca, które pozwala ci odsłaniać większą część mapy niż inne rodzaje ubioru. Ubranie wędrowca możesz też wykorzystać do znajdowania nieodkrytych przez ciebie miejsc i obiektów. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie o wietrze, wskazywaniu drogi i celu podróży.

Następnie: Ghost of Tsushima - krótki i długi łuk, strzały płonące, ciężkie, wybuchowe

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - wiatr, wskazywanie drogi, cel podróży

Read this next