Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 wzbogaci się o fabularne DLC i tryb Nowa Gra Plus

Ponadto szczegóły o nowościach na Xbox Series X/S.

  • Fabularny dodatek ukaże się w grudniu
  • W listopadzie gra otrzyma zaś tryb Nowa Gra Plus
  • Pojawią się graficzne ulepszenia

Studio The Coalition ogłosiło, że strzelanka Gears 5 otrzyma w grudniu fabularne DLC. W planach jest także tryb Nowa Gra Plus.

Dodatek ujawniła główna producentka - Zoe Curnoe - w rozmowie z IGN. Rozszerzenie opowie o Hivebusters, czyli grupie znanej z kooperacyjnego trybu Ucieczka, w którym należy zinfiltrować i zniszczyć bazę Szarańczy. Zespół nie był obecny w podstawowej kampanii.

Zbyt wielu detali nie przedstawiono, ale wiadomo, że ukończenie DLC powinno zająć od trzech do czterech godzin. Na razie nie jest jednak jasne, czy fabularna zawartość będzie darmowa - więcej szczegółów na ten temat twórcy zaprezentują na początku grudnia.

Cover image for YouTube video

Ponadto poinformowano, że 10 listopada do tytułu na PC, Xbox Series X/S i Xbox One trafi tryb Nowa Gra Plus, pozwalający na ponowne ukończenie strzelanki. Wariant zaoferuje dwa następne poziomy trudności - Inconceivable i Ironman. W tym ostatnim gracz dysponuje tylko jednym życiem, więc każdy zgon to konieczność rozpoczęcia zabawy od początku.

Pojawią się też dodatkowe skórki dla Kait, Dela i JD, kolejne skiny dla broni, możliwość użycia ulepszeń robota Jacka z poprzedniego podejścia, modyfikatory pokroju dużych głów, nowe osiągnięcia i opcja zamiany modelu Marcusa Fenixa na wrestlera Batistę, dostępnego już w multiplayerze.

Marcus Fenix kontra Batista

W planach także start piątej operacji w trybie wieloosobowego - najważniejszą nowością będzie uniezależnienie klas od wybieranych postaci. Do tego ulepszenia graficzne na Xbox Series X/S, w tym globalne oświetlenie i znacznie udoskonalone cienie oraz 60 klatek na sekundę w przerywnikach filmowych i 120 FPS w rozgrywce sieciowej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gears of War 5

Xbox One

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze