Spider-Man Artykuły

Najnowsza produkcja Insomniac Games to próba najwyższych lotów. Spider-Man wciąga, bawi, elektryzuje. W przetestowanym przez nas fragmencie trudno było natrafić na istotne problemy czy niedociągnięcia. Wiele wskazuje więc na to, że po ostatniej odsłonie God od War, Sony odda w ręce graczy kolejny hit, od którego trudno będzie się oderwać.

Spider-Man od studia Insomniac był jedną z najciekawszych pozycji tegorocznych targów E3. Sony pokazywało grę na PS4 Pro podpiętym do topowego ZD9 UHD TV, jednego z najlepszych telewizorów HDR na rynku. Rozszerzona wersja demo prowadzona przez dewelopera prowadziła od walki na szczycie budowanego wieżowca, aż do wybuchowego pościgu za helikopterem przez Nowy Jork. To skrupulatnie wybrany fragment głównej misji, ze spojrzeniem na najważniejsze elementy: wielkie lokacje, bogate w skrypty sekwencje z intensywną akcją czy walkę z imponującym wykorzystaniem fizyki i elementów otoczenia. Jeśli tak ma wyglądać „druga fala” tytułów na PlayStation 4 Pro, może być bardzo ciekawie.

Sony miało świetną pierwszą połowę roku, z Horizon Zero Dawn, Nier: Automata, Personą 5 czy Nioh. Konferencja firmy na targach E3 wydaje się jednak potwierdzać, że drugie sześć miesięcy prezentuje się w porównaniu raczej pustawo. Japoński wydawca skoncentrował się na dalszej przyszłości, pokazując tytuły dobrze znane i przeznaczone głównie na przyszły rok - i dalej.