Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite znacznie ulepszony na Xbox Series X i PS5

Na Series S nieco mniej.
  • Ulepszona wersja Fortnite zadebiutuje równocześnie z PS5 i Xbox Series X/S
  • Otrzymamy lepszą grafikę i płynność, choć zmiany na Series S nie będą znaczące
  • Gracze zachowają poczynione postępy

Next-genowa wersja Fortnite zadebiutuje w dniu premiery Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 - zapowiedziało Epic Games. Deweloperzy nakreślili też zmiany i usprawnienia, jakich doczeka się gra na nowych konsolach.

Studio twierdzi, że nie będziemy mieli do czynienia ze zwykłym portem, a wersją przygotowaną specjalnie z myślą o urządzeniach nowej generacji. Największą zmianą jest obsługa rozdzielczości 4K przy 60 FPS zarówno na PS5, jak i Xbox Series X. Do tego „bardziej dynamiczny i interaktywny świat z reagującymi na wybuchy drzewami i trawą, ulepszonymi symulacjami cieczy i dymu oraz zupełnie nowymi efektami burzy i chmur”.

Xbox Series S niestety nie otrzyma wspomnianych usprawnień graficznych, ale będzie w stanie uruchomić grę w 60 klatkach na sekundę - choć tylko w 1080p.

Świat się kręci, a Fortnite musi trwać

Wersja na PlayStation 5 otrzyma też obsługę funkcji kontrolera DualSense: adaptacyjnych triggerów i haptycznych wibracji.

Niezależnie od wybranej wcześniej platformy, wszystkie postępy w Fortnite zostaną przeniesione na nowe konsole - wystarczy pobrać grę i się zalogować.

Epic Games nie wspomniało, czy omawiane ulepszenia trafią w przyszłości na PC.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze