Skip to main content

Fortnite - jak włączyć 2EL: logowanie dwuetapowe

I dostać emotkę Boogiedown.

Logowanie dwuetapowe (w skrócie 2EL) to coś, co warto mieć włączone na swoim koncie Fortnite. Nie kosztuje to dużo wysiłku, a wiąże się z samymi korzyściami.

Dzięki 2EL nie tylko zabezpieczysz swoje konto przed oszustami, ale także będziesz mógł zdobyć ekskluzywną emotkę. Ponadto, aktywacji logowania dwuetapowego wymagają też turnieje w Fortnite, więc bez tego nie weźmiesz w nich udziału.


Na tej stronie:


Włączanie logowania dwuetapowego w Fortnite

Epic Games przedstawiło szczegółowy proces włączania funkcji 2EL w Fortnite. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku:

  • Zjedź na dół do sekcji Logowanie dwuetapowe (2). Możesz tu zaznaczyć jedną z trzech opcji
  1. Aplikacja uwierzytelniająca innej firmy: Użyj aplikacji uwierzytelniającej jako swojej metody logowania dwuetapowego (2EL). Podczas logowania konieczne będzie wpisanie kodu bezpieczeństwa, który pojawi się w Twojej aplikacji uwierzytelniającej
  2. Uwierzytelnienie SMS: Do uwierzytelniania dwuskładnikowego (U2S) używaj swojego telefonu. Podczas logowania wymagane będzie użycie kodu bezpieczeństwa, który otrzymasz w wiadomości SMS
  3. Uwierzytelnienie e-mail: Użyj kodu bezpieczeństwa wysłanego na Twój adres e-mail jako swojej metody logowania dwuetapowego (2EL). Kod bezpieczeństwa zostanie wysłany na adres powiązany z Twoim kontem. Użyj go do logowania
  • Jeśli zdecydujesz się korzystać z aplikacji uwierzytelniającej U2S (co jest zdecydowanie najwygodniejszym sposobem), te aplikacje uwierzytelniające możesz znaleźć w sklepie z aplikacjami dla urządzeń mobilnych (przykłady: Google Authenticator, LastPass Authenticator, Microsoft Authenticator)
  • Sprawdź, czy funkcja 2EL jest włączona, odświeżając stronę konta

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz więcej niż jedną metodę uwierzytelniania, będziesz musiał zaznaczyć opcję „Uczyń tę metodę moją podstawową metodą uwierzytelniania dwuskładnikowego” przy preferowanej metodzie.


Emotka w nagrodę

Po aktywowaniu 2EL w Fortnite, wróć do gry, a otrzymasz emotkę Boogiedown. Jest to nagroda za zabezpieczenie konta i jedyny sposób, w jaki można ją obecnie zdobyć.


Dlaczego warto włączyć 2EL

Istnieje wiele powodów, dla których warto włączyć 2EL w Fortnite. Głównym z nich jest zabezpieczenie konta przed oszustami. Dodatkowy krok przy logowaniu się na konto utrudnia dostęp do niego, co jest zalecane, jeśli masz do niego przypisane jakieś metody płatności. Oszustwa związane z V-dolcami są niestety dość powszechne, więc dodanie tej dodatkowej warstwy zabezpieczeń zmniejszy prawdopodobieństwo włamania.

Jeśli chcesz brać udział w zawodach pucharowych Fortnite, również musisz mieć włączone 2EL. Dzięki temu będziesz mógł zdobywać nagrody związane z każdym wydarzeniem.

Posiadanie aktywnego dwuskładnikowego zabezpieczenia na swoim koncie pozwoli też podarować innym osobom przedmioty ze sklepu z przedmiotami. Możesz kupować i podarowywać innym graczom wszystko, od skinów po V-dolce.

Spis treści: Fortnite - rozdział 3, sezon 2: poradnik i najlepsze porady

Zobacz także