Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forge of Empires - jak zagrać i najważniejsze informacje

Gameplay, opis, porady, jak włączyć.

Forge of Empires to darmowa strategia przeglądarkowa i mobilna, w której zarządzamy wioską i stopniowo ją rozbudowujemy, obserwując jak nasza społeczność ewoluuje i przechodzi do kolejnych epok historycznych.

Grę można porównać między innymi do produkcji typu Anno. Są tu też pewne elementy Cywilizacji. Dokładniejszy opis zasad i założeń rozgrywki przedstawiamy poniżej.

Strategia zadebiutowała w 2014 roku, ale do dziś jest popularna wśród miłośników niezobowiązujących, lekkich i przyjemnych gier przeglądarkowych.

  • Platformy: PC (przeglądarka), Android, iOS
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: InnoGames

Jak uruchomić i zacząć grę

Żeby zacząć grać w Forge of Empires, należy oczywiście wejść na oficjalną stronę gry. Przywita nas pole z pustymi miejscami, gdzie należy wpisać naszą nazwę i hasło (1), by zarejestrować się i rozpocząć zabawę.

Później logować możemy się wpisując dane w polach na górze ekranu (2).

Jeśli chcemy pobrać wersję na platformę mobilną, wystarczy wejść do sklepu z aplikacjami na naszym smartfonie. Gdy się zalogujemy, na stronie gry widać odnośniki do sklepów (3).


Gameplay, rozgrywka

Forge of Empires to ekonomiczna strategia, w której głównym celem jest rozwój swojej wioski. Z biegiem czasu rozrasta się, powiększa granice i transformuje się wraz z upływającymi epokami.

Niczym w Cywilizacji, zaczynamy w epoce brązu, by przejść przez kolejne okresy historyczne - aż do współczesności i przyszłości, gdzie dostępna jest nawet możliwość podróży na Marsa i założenia tam kolonii.

Zmiany epok zapewniają dostęp do nowych technologii, budynków i jednostek. Zaczynamy z małą liczbą struktur i możliwości, co pozwala lepiej przyswoić podstawy zabawy. Większość czasu spędzamy na planowaniu budowy.

Budowanie przypomina to z cyklu Anno

Co jakiś czas, znów podobnie jak w Civilization, wybieramy ścieżkę rozwoju technologicznego. Rekrutujemy żołnierzy i wysyłamy ich, by odkrywali kolejne obszary do podbicia.

Na mapie świata wybieramy miejsca do bitew, ale możemy też próbować negocjować z przeciwnikami, by przejąć teren za odpowiednią opłatą

Regularnie zbieramy wydobywane surowce, by było nas stać na coraz lepsze jednostki i budynki. Wykonujemy też proste zadania, które pozwalają zdobyć dodatkowe zasoby za spełnienie różnych celów.


Forge of Empires - porady na start

- Zbieraj zasoby. Nie zapominaj, że surowce i podatki zbiera się poprzez klikanie na budynkach, które te zasoby produkują. Dopóki tego nie zrobisz, surowce i złoto nie trafią do skarbca.

- Planuj z wyprzedzeniem. Dobrze zorganizowane miasto jest nie tylko bardziej estetyczne, ale i zapewnia bardziej efektywny proces produkcji.

- Walcz. Co prawda możesz czasem negocjować z wrogami, by ich przekupić, ale rzadko kiedy warto na to marnować złoto czy diamenty. Stworzenie oddziałów jest na dłuższą metę tańsze.

- Zawsze wydawaj punkty rozwoju. Potrzebne do opracowywania technologii punkty pojawiają się automatycznie, jeden co godzinę. Maksymalnie możesz mieć ich jednak 10. Jeśli nie wydasz ani jednego, to kolejny punkt nie zostanie już dodany i w praktyce będzie zmarnowany.

- Atakuj z flanki. Pamiętaj, że atakowanie jednostkami od boku czy od tyłu zadaje przeciwnikom dodatkowe obrażenia. Jeśli możesz, staraj się więc zawsze okrążać wrogów.

- Potwierdź e-mail. Po drugim zalogowaniu do gry otrzymasz wiadomość o konieczności potwierdzenia adresu e-mail. Zrób to, ale nie zaznaczaj pola pod spodem, by uniknąć spamu. Otrzymasz maila, dzięki któremu zdobędziesz 50 darmowych diamentów.

- Loguj się codziennie i dołącz do gildii. To sposoby na gwarantowane, dodatkowe nagrody i bonusy, najczęściej w postaci zasobów.

Tagi

Komentarze