Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Football Manager 2023: data premiery, wersja PS5 i licencja na Ligę Mistrzów

Jest też trailer.

SI Games ujawniło sporo nowości na temat Football Manager 2023. Opublikowano trailer, zapowiedziano wersję PlayStation 5 i potwierdzono datę premiery.

Najpopularniejszy (oraz jedyny) wysokobudżetowy piłkarski menedżer ukaże się 8 listopada na PC, Xbox One, Xbox Series X/S (od dnia premiery w Game Passie), ale także - po raz pierwszy - na PlayStation 5. Na Nintendo Switch zmierza Football Manager 2023 Touch, który trafi także na Androida i iOS, oferując między innymi trójwymiarowy silnik meczowy.

Po wielu latach oczekiwań, ważną nowością jest także pozyskanie licencji na najważniejsze rozgrywki klubowe UEFA: Superpuchar Europy, Ligę Mistrzów, Ligę Europy oraz Ligę Konfederacji Europy.

Zamówienia przedpremierowe powinny ruszyć w październiku i wtedy poznamy zapewne także konkrety na temat nowości w rozgrywce. Nieoficjalnie mówi się, że w najnowszej odsłonie zadebiutuje piłka kobieca - ale jeszcze w szczątkowej formie, ograniczona do reprezentacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Football Manager 2023

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze