Skip to main content

Port Football Manager 2023 na PS5 opóźniony tuż przed premierą

Wydawca zwraca pieniądze za preordery.

Sega musiała tuż przed premierą Football Manager 2023 przełożyć premierę portu na PS5. Wydawca przekazał, że opóźnienie spowodowały „nieprzewidziane komplikacje”.

Jak informuje serwis VGC, pozostałe wydania gry na PC, Mac, konsolach Xbox oraz urządzeniach mobilnych zadebiutują zgodnie z planem już 8 listopada. Konwersja na PS5 pojawi się natomiast „tak szybko, jak to możliwe”. Zamówienia przedpremierowe złożone w PlayStation Store zostaną anulowane, a klienci otrzymają zwrot pieniędzy.

Jesteśmy zdruzgotani taką sytuacją, ponieważ przez ostatnie kilka tygodni pracowaliśmy z naszymi partnerami, aby spróbować rozwiązać problem. To szczególnie trudna decyzja, ponieważ wiąże się ze wstrzymaniem świetnej gry, nad którą pracował zespół utalentowanych twórców” - przekazał Miles Jacobson, dyrektor odpowiedzialnego za grę studia Sports Interactive.

Football Manager 2023 jest pierwszą odsłoną serii, która pojawi się na „dużej” konsoli PlayStation. Chociaż poprzednie części zawitały na platformach Microsoftu, Nintendo oraz oczywiście na komputerach PC i Mac, to fani sprzętów Sony mogli dotychczas zagrać jedynie w nieco uproszczone wersje piłkarskiego symulatora na przenośnych konsolach PlayStation Portable oraz PlayStation Vita.

Zobacz także