Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 w końcu potwierdzone na PC

Ale na premierę jeszcze poczekamy.

Producent Final Fantasy 16 oficjalnie rozwiał wątpliwości fanów i potwierdził, że gra faktycznie zadebiutuje na komputerach PC. Niestety nie podano konkretnej daty premiery, a według dewelopera Naoki Yoshidy poczekamy ponad pół roku.

Twórca opublikował wpis na oficjalnym japońskim blogu PlayStation, a wiadomość przełożyła na angielski redakcja serwisu DSOGaming. „Przede wszystkim potwierdzam, że FF16 posiada półroczną ekskluzywność na PS5. Jednak wydanie konsolowe i wersja PC to zupełnie różne rzeczy. Chcę zaznaczyć, że gra nie trafi na PC dokładnie za sześć miesięcy” - pisze producent.

Poświęciliśmy dużo czasu i środków na optymalizację gry pod platformę PS5, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry. Oczywiście chcemy wydać port na PC, aby jak najwięcej osób mogło zagrać. Nawet jeśli przystąpimy do optymalizacji wydania PC od razu po premierze na konsolach, to i tak w pół roku nie uda nam się wystarczająco dopracować tej wersji. Chcemy wydać grę na komputerach i myślę że w końcu się to uda, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy” - kontynuuje deweloper.

Przypomnijmy, że w 2020 roku oficjalny kanał YouTube Square Enix opublikował zwiastun z rozgrywki zatytułowany „Awakening”, prezentujący „materiał nagrany na PC i emulujący doświadczenie z PS5”. Wielu internautów wówczas spekulowało, że być może była to nieformalna zapowiedź wersji na komputery. Od tego czasu jednak brak było w tym temacie oficjalnych informacji od deweloperów ani wydawcy - aż do teraz.

Przypomnijmy, że Final Fantasy 16 zadebiutuje 22 czerwca 2023 roku początkowo na PlayStation 5. Tym razem twórcy czerpali garściami z nurtu dark fantasy, prezentując mroczny i brutalny świat, w kontraście do z grubsza słonecznego i spokojnego świata Eos, po którym książę Noctis ze swoją świtą podróżował w poprzedniej odsłonie cyklu. Tym razem wcielimy się w rycerza, którzy przysiągł bronić swojego młodszego brata, naznaczonego tajemniczym symbolem.

Read this next