Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Warcraft opóźniony do czerwca 2016 roku

Kolejna zmiana daty.

Film Warcraft - inspirowany uniwersum i postaciami z popularnych gier Blizzarda - zanotował kolejne opóźnienie. Produkcja miała zadebiutować w marcu przyszłego roku, ale teraz datę ustalono na 10 czerwca - informuje serwis Variety.

Reżyser Duncan Jones („Moon”, „Kod nieśmiertelności”) wyjaśnił na Twitterze, że wytwórnia Universal uznała podobno, że projekt nadaje się świetnie na letni hit, co jest chyba dobrą informacją.

Twórca mówił o filmie na dwóch ostatnich targach BlizzCon. Fabuła opowie o ludziach i orkach, a klimatem nawiąże do pierwszej gry z serii Warcraft. Otrzymamy swego rodzaju prequel, rozgrywający się przed grami.

Zobaczymy Anduina Lothara i Durotana. Ten pierwszy był w grze przywódcą Sojuszu i walczył z inwazją orków. Durotan to pierwszy wódz klanu Frostwolf. W kwestii wizualnej zobaczymy połączenie zbudowanych własnoręcznie planów filmowych i grafiki komputerowej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły