Skip to main content

Film studia Platige o wiedźminie bazuje na dwóch opowiadaniach

Reżyserem Tomasz Bagiński.

Powstający w studiu Platige Image aktorski film na bazie książek Andrzeja Sapkowskiego będzie oparty o wydarzenia z opowiadań „Wiedźmin” i „Mniejsze Zło” z tomu „Ostatnie życzenie” - poinformowano w informacji prasowej.

„Mniejsze zło” to Geralt kontra Renfri, z masakrą w Blaviken. Powyżej kadr z serialu.

Przygotowywana produkcja będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowana jako początek serii. Dowiedzieliśmy się także, że prace będą wspierane w Stanach Zjednoczonych przez firmę Sean Daniel Company.

Firma ta „będzie partnerem produkcyjnym w USA, reprezentującym Platige Films przy pozyskiwaniu finansowania na produkcję filmu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego” - napisano w komunikacie giełdowym.

Ujawniono również, że za scenariusz produkcji odpowiada Thania St. John, zajmująca się głównie serialami telewizyjnymi. Ma w dorobku odcinki między innymi „Buffy: Postrach wampirów”, „Roswell: W kręgu tajemnic” czy „Szczęśliwa karta”.

„Film jest priorytetowym projektem spółki zależnej Platige Films i budzi zainteresowanie wśród inwestorów” - dodaje spółka, wyjaśniając powód wystosowania oficjalnego komunikatu.

Sean Daniel Company z siedzibą w Los Angeles to firma odpowiedzialna między innymi za serię filmów „Mumia” oraz będącą w przygotowaniu nową wersję „Ben-Hura”.

Premiera planowana jest na 2017 rok.

Nie znamy jeszcze oficjalnego tytułu filmu. Prawa do marki „The Witcher” są własnością firmy CD Projekt, a ta najwyraźniej nie zamierza się nimi dzielić.

Prawie jak filmZobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Zobacz także