Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt nie podzieli się marką „The Witcher” ze studiem Platige

Film Bagińskiego z innym tytułem?

Prawa do marki „The Witcher” są własnością firmy CD Projekt, a ta najwyraźniej nie zamierza się nimi dzielić. Problem ma przez to studio Platige, które tworzy pełnometrażowy film o takim tytule.

- Do filmu nie mamy praw. Jego produkcję zapowiedziało Platige, ale my z nimi w tym obszarze nie pracujemy. Ponieważ mamy prawa do brandu „The Witcher”, można sądzić, że filmu pod takim tytułem nie będzie - tłumaczy Adam Kiciński, prezes CD Projektu, w rozmowie z serwisem internetowym dziennika Rzeczpospolita.

Scenariusz produkcji filmowej „przygotowywany jest w taki sposób, by trafił w gusta publiczności międzynarodowej, w tym oczywiście widza amerykańskiego” - zapewniała jeszcze w maju przedstawicielka Platige w oświadczeniu dla Eurogamer.pl.

Tymczasem przygody Geralta za oceanem popularne są właśnie dzięki serii gier, wydawanej pod nazwą The Witcher. Jeśli CD Projekt nie zdecyduje się „podzielić” prawami do nazwy - a nie jest to przecież jeszcze wykluczone - to filmowcy staną przed trudną decyzją zmiany tytułu.

Reżyserem projektu jest nominowany do Oscara Tomasz Bagiński, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za renderowane zwiastuny gier z cyklu Wiedźmin.

Twórcy z Platige poszukują obecnie zagranicznych partnerów, zainteresowanych finansowaniem projektu. Do momentu publikacji studio nie odpowiedziało na naszą prośbę o komentarz.

Platige odpowiadało między innymi za intro do Wiedźmina 2

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
RPG
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze