Skip to main content

Film „Gran Turismo” z pełnoprawnym zwiastunem. Sony zaprasza na premierę

W kinach już od 11 sierpnia.

Film „Gran Turismo”, a więc adaptacja popularnej serii gier o wyścigach, doczekał się pełnoprawnego zwiastuna. Kinową premierę produkcji zaplanowano na 11 sierpnia.

W ramach szybkiego streszczenia, widowisko przedstawi historię opartą na faktach, ponieważ fabuła bazuje na cyklu imprez GT Academy, które Sony współorganizowało z Nissanem w latach 2008-2016. Zwycięzca trafiał do programu rozwoju kierowców wyścigowych Nissana.

W tym przypadku bedziemy mogli przyjrzeć się karierze Janna Mardenborougha, który wygrał zmagania w 2011 roku. W jego rolę wcieli się Archie Madekwe, będący także najważniejszym punktem zwiastuna. W materiale nie brak również średnio porywającej ucieczki przed policją i ujęć kamery zza samochodu, charakterystycznej dla gier wyścigowych.

W końcu mamy też okazję zobaczyć jak prezentuje się w akcji reszta obsady. Nie brak gwiazd takich jak Orlando Bloom czy David Harbour, znanego dobrze fanom „Stranger Things”. Przypomnijmy, że reżyserem produkcji jest Neil Blomkamp, a więc twórca między innymi „Dystryktu 9” i „Chappie”, a za scenariusz odpowiada Jason Hall, który w dorobku ma takie tytuły, jak „Snajper” i „Chwała bohaterom”.

Dziennikarze i krytycy, którzy mieli już okazję obejrzeć Gran Turismo podczas przedpremierowych pokazów, otwarcie zapowiadają, że otrzymamy kolejny hit 2023 roku. Pierwsze mini-recenzje mówią nawet o „najlepszej adaptacji gry wideo w historii”, a to już spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę tegoroczną premierę serialu „The Last of Us”. Najmocniejszym punktem widowiska ma być właśnie Davida Harbour, ale nie brak też pochwał w stronę reszty ekipy.

Zobacz także